Фільм «Семінаристи»

Десять героїв. Десять різноманітних захоплень. Десять роликів, в яких розвінчуватимемо стереотипи про хлопців, які обрали священиче життя. Хто вони? Чим цікавляться? Чи дійсно, окрім молитов, книжок, маханням кадилом, нічим не цікавляться? І чим, власне, для них є семінарія: обмеженням чи, навпаки, свободою?

Спробуємо разом зі студентами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії з іншої сторони подивитись на життя майбутніх священиків і за однаковими чорними підрясниками побачити всю багатогранність цих непересічних особистостей. 

Живе Телебачення

Антон Сябро, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) йому було 23 роки, навчався на 6 курсі семінарії, куди пішов вчитись одразу після школи. Остаточно вирішив посвятити життя Богові в 11 класі, хоча задумувався про семінарію з класу 8-9. Родом з Київської області. Має білоруське коріння. Любить проводити час на самоті, тому й бігає зранку. Випускник КТДС 2016.

Андрій та Юрій Шабанови, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) їм було по 19 років, навчалися на 3 курсі. Двоє братів-близнюків роблять все разом. Спершу після 8-го класу пішли навчатись до Бучацького колегіуму св. Йосафата. Саме там обидвоє і зрозуміли своє священиче покликання. Після закінчення разом поступили в семінарію. Обидвоє належать до футбольної команди і співають в семінарійному хорі.

Владислава Ігнатюк, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) було 27 років, навчався на 3 курсі. Хлопець родом із Мелітополя. За першою освітою – менеджер митної справи. Був гітаристом першого на той час україномовного гурту «Стихія» в рідному місті. Вчиться грати на укулеле, гавайському народному інструменті. Мріє навчитись грати в шахи.

Павло Савка, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) було 27 років, навчався на 5 курсі. Родом з Львівщини. Здобуваючи освіту програміста, Павло відчув покликання стати священиком. Вирішальним у виборі хлопця стала звістка про вінчання товариша, з яким довго вів полеміки про церкву, віру, подружній стан. Дуже любить працювати з рослинами, тому догляд саду та квітників – його обов’язок і хобі. Випускник КТДС 2017 року. Зараз продовжує своє навчання у Римі.

Ігор Дмитришин, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) йому був 21 рік, навчався на 2 курсі. Родом з Кривого Рогу. За словами хлопця, постійно себе шукає. Спершу ходив на плавання, а потім були секції самбо, карате. Тепер ходить в тренажерний зал. Ніколи не планує нічого на довгий термін. Зростаючи у священичій сім’ї, вирішив піти слідами батька. Саме тут почав малювати. Поки лише олівцями. В майбутньому хоче оволодіти іконографією. 

Василь Драгомерецький, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) йому було 25 років, навчався на 6 курсі. Родом з Вінничини. Ще в школі вирішив навчатись в семінарії. Підготовчий курс відбув у Львівській семінарії. Проте на перший курс пішов у Київську семінарію, яка вперше набирала курс. Належить до Патріаршої прислуги. У семінарії відповідав за тренажерний зал. До цього займався боксом та дзюдо. Мріє відкрити тренажерний зал на парафії, де в майбутньому буде служити. Випускник КТДС 2016.

Микола Лесюк, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) мав 21 рік, навчався на 4 курсі семінарії. Народився на Львівщині. Життя Миколи з дитинства пов’язане з церквою. Бабуся хлопця вишивала рушники, обруси для місцевої церкви. Будучи у 2-му класі, хлопець почав допомагати бабусі. З маленької допомоги почалось велике захоплення. Обрав семінарію ще в школі, проте відчував певні вагання – більшу любов мав до точних наук. Сумніви розвіяв старший брат, який також навчається в семінарії і ділився своїм досвідом з Миколою.

Григорій Березюк, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) мав 29 років, навчався на 6 курсі. Родом з Київщини. За першою освітою хлопець інженер електроніки, закінчив Київський політехнічний інститут. Має дві музичні освіти: грає на блокфлейті і на баяні. Самостійно навчився грати на гітарі. Був регентом семінарійного хору. Мріє мати велику сім’ю і бути відповідальним батьком. Випускник КТДС 2017. Ієрей Київської архиєпархії.

Олександр Богомаз, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) мав 27 років, навчався на 5 курсі. Народився в Херсонській області. Перша освіта – Мелітопольський педагогічний університет. Два роки працював в школі вчителем історії. Завжди мріяв будувати свідоме українське християнське середовище. Займається козацьким бойовим мистецтвом «СПАС». Любить організовувати прощі і фестивалі. Випускник КТДС 2017. Ієрей Донецького екзархату.

Андрій Коцько, на час зйомок (вересень-жовтень 2015 року) мав 21 рік, навчався на 3 курсі. Родом з Львівщини. З дитинства цікавився різьбою по дереву. Пізніше дитяче захоплення переросло у майбутню спеціальність. Закінчив художнє професійно-технічне училище за спеціальністю «Різьба по дереву та бересті». Ще навчаючись в училищі, відчув покликання бути священиком. Найбільше любить тишу і мовчання.