Центр Душпастирства Військовослужбовців Святого Архистратига Михаїла Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Української Греко-Католицької Церкви

Заснований в 2016 році.

Центр Душпастирства Військовослужбовців Святого Архистратига Михаїла є організацією, створеною на базі духовного навчального закладу – Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Української Греко-Католицької Церкви. Однією з головних форм діяльності ЦДВ є духовний, інтелектуальний та пасторальний вишкіл семінариста, який набуватиметься під час спільних молитов, зустрічей, та практичної діяльності.

На гербі Центру Душпастирства Військовослужбовців Святого Архистратига Михаїла написані три слова, до складу яких входить вся діяльність нашого військового капеланства:

Словом – дуже важливою річчю сьогодні є промовляти словом один до одного, а особливо до зранених людей війною, підтримувати їх, що вони не самі і через слово втішати їх надією;

Молитвою – кожного дня ми молимося за перемогу і за справедливий мир в України, за кожного нашого військового, за державний і церковний уряд і за ЦДВ у інших семінаріях. Молитва є нашою зброєю проти ворога, яка не дає пасти духом, а через довіру до Бога працювати задля перемоги.

Ділом – «Віра без діл мертва».(Як. 2, 17) нашим наступним завданням, опісля молитви є душпастирська діяльність, а саме промовляти словом і ділом до наших військових. З початку повномасштабної семінаристи капеланства активно допомагають нашим військовим капеланам на волонтерських засадах.

До карантину семінаристи ЦДВ активно проводили щотижневі катехизації Українській Нацгвардії, а також відвідували поранених військових у Центральний військовий госпітал міста Києва. Періодами допомагали у проведенні Божественних Літургій на території військових формувань, і спілкувалися з військовими. Активну участь браття-семінаристи брали у організаціях спільних прощ для військовослужбовців з їхніми сім’ями до відпустових місць і інших форумів для військових капеланів.

До управи ЦДВ належить:

- Духівник ЦДВ: о. Ростислав Височан;

-      Голова ЦДВ: бр. Микола Ткаченко;

-         Секретар: бр. Нестор Височанський;

-         Скарбник: бр. Нестор Височанський.