ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Синод Єпископів проголосив собор Вишгородської Богородиці Марійським відпустовим центром Києво-Галицької митрополії УГКЦ

Синод Єпископів проголосив собор Вишгородської Богородиці Марійським відпустовим центром Києво-Галицької митрополії УГКЦ
12 16:09 2018 0 коментарів 294 переглядів

Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ, який проходив 6 жовтня 2017 року в резиденції Отця і Глави УГКЦ у м. Києві, проголосив собор Вишгородської Богородиці, в котрому знаходиться копія Вишгородської чудотворної ікони Богородиці, Марійським відпустовим центром Києво-Галицької митрополії Української Греко-Католицької Церкви. Декрет, враховуючи норми канонів 40 та 886 Кодексу канонів Східних Церков (ККСЦ), набирає чинності 15 лютого 2018 року.

Як йдеться в декреті, це рішення було прийнято у зв’язку з душпастирськими потребами та з необхідністю подбати про поширення серед вірних культу Пресвятої Богородиці: «Заохочуємо і надалі продовжувати різні прощі до цього місця, особливо на свята, присвячені Пресвятій Богородиці!» — зазначено в постанові.

Нагадаємо, що 1 листопада 2015 року Синод Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ проголосив собор Вишгородської Богородиці відпустовим місцем з правом уділення повного відпусту. Це рішення було затверджено декретом Апостольської пенітенціарії, в якому собору Вишгородської Богородиці надано статус духовного споріднення з Марійськими базиліками світу.

Довідка

Напередодні проголошення Незалежності України у Вишгороді було засновано одну з перших поза межами Галичини греко-католицьку громаду в Україні – Святого Андрія Первозванного. У 1991 році за участю Мирослава Івана кардинала Любачівського освячено хрест на місці будівництва святині. Завдяки Божому благословенню збудовано новий мурований храм Вишгородської Богородиці, який став місцем офіційних паломництв вірних УГКЦ (нижній храм собору присвячений св. Андрію Первозванному).

У соборі зберігається і молитовно вшановується точна копія Вишгородської ікони Божої Матері, яку Андрій Боголюбський вивіз у середині XII ст. до Володимира-на-Клязьмі.

Варто додати, що ще на початку XI ст. Вишгород, як місце поховання перших руських святих і культовий осередок почитання Вишгородської чудотворної ікони Богоматері, став одним із найважливіших духовних осередків Київської Русі та найбільшим паломницьким центром Київської митрополії княжих часів.

Джерела: Інформаційний ресурс УГКЦ

Офіційний cайт Української Греко-Католицької Церкви

27139


більше...

Читайте також: