ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Душпастирська рада при ДКВС прийняла Кодекс етики в'язничних капеланів

Душпастирська рада при ДКВС прийняла Кодекс етики в
15 12:11 2018 0 коментарів 284 переглядів

13 лютого 2018 року у Міністерстві юстиції України відбулось чергове засідання Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України.

За результатами засідання представники Церков, прийняли Кодекс етики в'язничних капеланів, додатком до якого буде керівництво дій капелана у зіткненні з випадками тортур, нелюдського чи принижуючого гідність поводження.

Під час засідання членів ради ознайомлено зі змінами, які відбулися у структурі управління пенітенціарною системою. У зв'язку з цим до Положення про Душпастирську раду будуть внесені зміни. Голова Душпастирської ради протоієрей Костянтин Пантелей висловив пропозиції щодо поліпшення кадрового потенціалу Державної кримінально-виконавчої служби України шляхом збереження відповідного закладу освіти у Києві. Він подякував присутньому на засіданні Першому заступнику начальника Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України Олександру Крикушенку за інформування про кроки Міністерства юстиції для оптимізації структур управління та розвиток взаємодії з Душпастирською радою.

Члени Душпастирської ради продовжили працю над проектами нормативних документів в'язничного капеланства та обговорили з представниками Адміністрації  ДКВС перспективу укладення Угоди про співробітництво між церквами і релігійними організаціями та Міністерством юстиції України. 

Присутні вислухали протоієрея Віктора Яценка (УПЦ) стосовно запрошення до участі членів Душпастирської ради у Європейській конференції «Faith in Justice; from sentence to community» Міжнародної асоціації в'язничних капеланів (IPCA-Europe), що відбуватиметься у Києві 24-27 квітня 2018 року.

На засіданні виступила в.о. першого заступника начальника Інституту кримінально-виконавчої служби Валентина Кирилюк, яка висловила пропозиції до Душпастирської ради щодо співпраці у другому семестрі навчального року в рамках діяльності опорної кафедри пенітенціарної етики.

З метою посилення практичної, морально-етичної та виховної складової організації освітнього процесу, керівництво ІКВС звернулося про проведення факультативних занять зі здобувачами вищої освіти Інституту із залученням представників Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України в період з березня по червень 2018 року за пропонованими темами:

1. Зміст та перспективи душпастирської опіки засуджених в Україні.

Міжнародний досвід пенітенціарного капеланства.

2. Соціально-психологічні аспекти діяльності капеланів у пенітенціарній

сфері.

3. Напрямки та механізм взаємодії інституцій душпастирської опіки з

органами та установами виконання покарань.

4. Співвідношення понять «справедливість» і «милосердя» при виконанні покарань.

5. Релігійні погляди на природу злочину, особу злочинця, зміст покарання та можливість виправлення (представниками різних конфесій).

6. Роль капеланства в профілактиці поширення тюремної субкультури.

7. «Релігійна медіація» як спосіб врегулювання конфліктів в органах та установах виконання покарань.

8. Душпастирська допомога в соціальній адаптації засудженим, які готуються до звільнення.

9. Морально-етичні аспекти ставлення працівників Державної кримінально-виконавчої служби до засуджених та ув’язнених.

10. Душпастирський супровід професійної діяльності працівників органів та установ виконання покарань. Відновні механізми.

Наступне засідання було намічено на березень.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Джерело: Інформаційний ресурс УГКЦ

27650


більше...

Читайте також: