ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Дослідження: Біблія була написана раніше, ніж прийнято вважати

Дослідження: Біблія була написана раніше, ніж прийнято вважати
14 21:17 2016 0 коментарів 492 переглядів

Ізраїльські математики та археологи проаналізували недавно знайдений скарб із фрагментами записів давньоєврейською мовою і дійшли висновку, що основна частина книг Танаха (єврейська назва Старого Завіту Біблії ) була написана набагато раніше, ніж прийнято вважати.

Черепки з невеликої ізраїльської фортеці дозволили знайти відповідь на одне з найважливіших питань біблеїстики - чи були основні тексти Старого Завіту написані до вавилонського полону або після нього. Вказують на грамотність древніх євреїв написи на черепках, які  говорять на користь першої версії. Про це повідомляється в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Філологи сперечаються про те, коли був написаний і складений канон біблійних книг Старого Завіту (в іудейській традиції він називається Танах). 

Досі багато вчених були впевнені, що тільки після вавилонського полону, коли євреї (в 586 році до н. е.) були примусово переселені до Вавилону і у вигнанні остаточно сформували свою національно-культурну ідентичність, були складені їх священні книги. Раніше ж вони, на їхню думку, були недостатньо грамотним народом для такого проекту.

Однак ізраїльські археологи вивчили написи (давньоєврейською) з глиняних черепків з фортеці Арад (південна Іудея), датовані приблизно 600 роком до нашої ери, і дізналися про високий рівень грамотності серед вибраного народу тієї епохи.

З'ясувалося, що тексти на 16 черепках належать, як мінімум, шести авторам, які не потребували допомоги переписувачів. Серед записів - розпорядження заступнику інтенданта фортеці про видачу провіанту загону грецьких найманців. 

Грамотність військовиків нижнього командного складу досить далекої від головних центрів культури іудейської фортеці говорить про те, що тогочасні євреї могли читати священні тексти задовго до вавилонського полону.

Джерело: КІРІОС

17147


більше...

Читайте також: