ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Дослідниця життя Шептицького: митрополит Андрей був людиною молитви

Дослідниця життя Шептицького: митрополит Андрей був людиною молитви
Листопад 06 17:25 2016 0 коментарів 337 переглядів

Митрополит Андрей був людиною молитви. Спілкування з Богом давало йому сили знайти рішення і подолати труднощі. Так його виховала мати, яка завжди наголошувала, що молитва є поміччю на все.

Розповіла п. Ліліана Гентош, дослідниця життя митрополита Андрея, кандидат історичних наук, науковий працівник Інституту історичних досліджень ЛНУ імені І. Франка.

За її словами, владика Андрей мав особливе і незвичне бачення своїх єпископських обов’язків: «У 1936 році на зустрічі із семінаристами він казав, що єпископ – не тільки лідер Церкви, а й провідник народу. Він усвідомлював, що для української пастви кінця XIX – початку XX століття, яка переживала часи політичної емансипації, змагання за культурний та економічний розвиток, він повинен стати пастирем у різних ділянках і показати їй дорогу», - пояснила дослідниця. У листі до апостольського візитатора о. Джованні Дженокі митрополит писав, що «коли його паства немає власної еліти, то він, як єпископ, мусить перебрати на себе і певні неєпископські обов’язки». Такими переконаннями він керувався, коли шукав вихід із складних ситуацій.

У найбільшому секретному архіві Ватикану зберігаються документи й листування єпископів, зокрема й митрополита Андрея. Вони є надзвичайно цікавими і їх можна умовно поділити на офіційні і «менш офіційні». Ці«менш офіційні» документи є цікавішими, бо показують динаміку. Найцікавіше - це листування з нунціями, дипломатичними представниками Апостольської столиці в конкретній державі.

«Листи митрополита Андрея є дуже інформативними та цікавими, написані майже завжди французькою мовою. Вони дають уявлення про внутрішнє життя Церкви, систему прийняття рішень», – сказала п. Гентош.

За словами історика, ці документи характеризують найперше митрополита Андрея як адміністратора і Главу Церкви та людину, яка вирішувала багато питань, навіть фінансово-економічного характеру. Є документи, які свідчать про його сильні сторони характеру, зокрема вміння полагоджувати конфліктні ситуації.

«Зокрема, є документи, в яких він посідає надзвичайно рішучу позицію, яка не завжди подобалася Римській курії. У тих ситуаціях він обстоював найперше добро УГКЦ та пастви. Він міг бути безкомпромісним», – пояснила дослідниця.

 

Джерело: Християнський портал КІРІОС

 Ліліана Гентош про митрополита Шептицького

20278


більше...

Читайте також: