ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Закінчення навчального року у КТДС. Випуск 2018. Гості з Американської Єпископської Конференції

Закінчення навчального року у КТДС. Випуск 2018. Гості з Американської Єпископської Конференції
02 18:10 2018 0 коментарів 970 переглядів

1 липня 2018 року Божого був направду особливий і неповторний день. По-перше, саме цього дня було проголошено свято Матері Божої Неустанної Помочі. По-друге, цей день знаменував завершення чергового навчального року, який для братів VI-го курсу був останнім. Також саме у цей день до семінарії завітали гості – владика Джон Майкл, п. Тетяна Ставнича (та інші представники Американської Єпископської Конференції).

Почався визначний день із Утрені, яку очолив префект із дисциплінарної частини о. Інокентій Волошин. По завершенні Утрені розпочалася святкова Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Йосафат (Говера), екзарх Луцький. Співслужили: владика Джон Майкл, ректор семінарії прот. Петро Жук, префект із дисциплінарної частини о. Інокентій Волошин, секретар семінарії о. Юрій Косач, духівник ієрм. Єронім Івашків, віце-канцлер Курії Верховного Архиєпископа Києво-Галицького УГКЦ о. Володимир Мальчин та о. Миколай Пишкович.

Під час проповіді владика Йосафат закликав вірних постійно пам’ятати про Божу присутність у нашому житті, нагадав, що Боже око завжди звернене до нас, не щоб карати за проступки та гріхи, але щоб благословити, бо Він любить нас.

Після Божественної Літургії ректор семінарії прот. Петро Жук виголосив подячне слово. Перш за все подяка лунала нашому Господеві за цей світлий день, якого всі чекали, якого чекав навіть сам Бог, бо сказав: «Жнива великі, та робітників мало» (Мт. 9, 37). «Сьогодні – їхній день, вони пожинатимуть плоди праці за 6 років», - сказав отець-ректор. Отець Петро також коротко розповів присутнім за ті служіння, які брати звершували у семінарії, про їхнє свідчення власним життям. Настоятель подякував усім братам 6-го курсу і побажав їм многих і благих літ життя.

Після цього владика Йосафат (Говера) вручив дипломи випускникам. Опісля, зі словом подяки від імені 6-го курсу звернувся диякон Василь Пишкович.

Останнє батьківське слово напоумлення виголосив владика Джон Майкл, єпископ Румунської Греко-Католицької Церкви та представник Американської єпископської конференції. У своєму слові владика подякував за можливість у цей день молитися з нашою спільнотою:   

«…Дякую, що можу молитися з вами. Я почуваюся гордим, що конференція американських єпископів долучається до формування такого великого скарбу церкви. Бажаю, щоб покликання ніколи не зменшувалися у вашій Церкві. Дякую ректору, бо це великий труд –дбати за формування священиків». Єпископ подякував батькам за дар віри, який вони передали Церкві.

Також владика звернувся до братів-випускників. Давши певні настанови і поради, владика промовив:

«Після семінарії ми повні сили, і нам здається, що можемо завоювати весь світ. І треба лише, щоб єпископ прислухався до нас. Але таке відчуття минає. Дух радості, який є сьогодні, переростає у дух смутку, який руйнує наше життя. І дуже часто в такому стані можна перетворитися на священика, який тільки дає рецепти. Насправді ми є тим лікарством, яким Господь буде лікувати інших. Господь хоче використати вас як своїх місіонерів... світ наповнений смутком і болем, але якщо ви не зможете дати цьому світові радість, надію і любов, то такий світ вас не потребуватиме. А Христос покликав Вас до цього…».

Владика Джон Майкл завершив своє слово молитвою Томаса Мертона, який був монахом-трапістом (цистеріанцем).

Після слів владики отець-ректор від імені спільноти вручив гостям-єпископам та п. Тетяні Ставничій подарунки.

Опісля всіх чекав святковий обід. Брати-випускники частували своїх гостей, які приїхали на їхнє свято. Відтак семінаристи відправилися на літні вакації.

  Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

29945


більше...

Читайте також: