ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Єрусалимська Утреня у нашій семінарії

Єрусалимська Утреня у нашій семінарії
27 07:31 2019 0 коментарів 183 переглядів

«Величаємо тебе, Життєдавче Христе, що за нас учора розп’явся, і у гріб поклався, і оживляєш преславно мертвих», - такий спів у Велику П’ятницю лунає по наших храмах.

«Єрусалимську Утреню служать ввечері Великої П'ятниці перед Воскресінням Христовим, хоча насправді це ранкове богослужіння Великої Суботи. Утреня Великої Суботи має давнє походження, підтвердженням чому є читання Євангелія після Великого Славослов’я та розміщення священнослужителів у центрі храму».

Ми, нашою спільнотою, теж молилися це чудове богослужіння, яке очолив прот. Петро Жук у співслужінні отців семінарії, а також о. Браяна Колодійчука МБЛ, який декілька днів назад провів для нас великопісні реколекції. 

Бездиханне тіло Господа Нашого Ісуса Христа лежить сьогодні у гробі. Творець світу віддав своє життя до останньої краплі крові, і по-людськи може здаватися, що все втрачено, надія на спасіння згасла разом із останнім подихом Господа на хресному дереві. Так нам і справді може видаватися, поки ми не почнемо молитися Єрусалимську Утреню, адже характер цього богослужіння говорить про інше. Звершивши діло Відкуплення людського роду від його гріхів, Господь спочиває у гробі, а Церква оспівує цю подію у текстах молитов, що є сповнені передсмаком Славного та переможного Воскресіння Господнього.

«Величаємо Тебе, Ісусе Царю, та вшановуємо погреб і Твої страждання, якими спас Ти нас від тління» (Єрусалимська Утреня, Статія перша).

Використані матеріали: https://risu.org.ua

бр. Михайло Крамар, V курс

34024


більше...

Читайте також: