ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вечір-спогад "революції на граніті" в КТДС

Вечір-спогад "революції на граніті" в КТДС
Жовтень 09 19:50 2019 0 коментарів 284 переглядів

8 жовтня 2019 року в стінах семінарії брати ІІ курсу провели вечір-спогад, присвячений «революції на граніті», що була повністю організована силами студентства і мала на той час небагато аналогів у Європі. Прямими наслідками київських протестів була відставка голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола та виконання низки вимог мітингувальників.

Передумови:

Прагнучи запобігти укладанню нового союзного договору, який був сформований Верховною Радою під головуванням  Леоніда Кравчука в  «Декларації про державний суверенітет України», «Студентське Братство Львівщини» та «Спілка незалежної української молоді» розпочали акцію ненасильницької громадянської непокори. 2 жовтня 1990 року в Києві, на площі Жовтневої революції (нині — Майдан Незалежності), кілька десятків студентів з Києва, Львова та Дніпропетровська оголосили про початок голодування.

Протест, в якому брали участь 298 студентів, тривав 14 днів. Була створена координаційна рада протестувальників під керівництвом Олеся Донія, Маркіяна Іващишина та Ігора Коцюруби. 9 жовтня за «круглим столом» з депутатами Верховної Ради вони сформулювала п’ять вимог, більшість з яких були виконані.

Акція та голодування студентства  відіграли важливу роль у становленні незалежності країни, з якої почалася нова сторінка в історії України.

«Я ні на що не розраховувала, йшла за принципом «Я не можу туди не піти, бо я маю бути там» Ми не були екстремістами, тут була любов до батьківщини, любов до людей, і це багато що дало».

Людмила Гридковець, учасник «революції на граніті»

бр. Руслан Бутенко, ІІ курс КТДС

https://www.youtube.com/watch?v=yBkT3pHwL8A

35255


більше...

Читайте також: