ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вечір пам’яті отця Ісидора Дольницького у КТДС

Вечір пам’яті отця Ісидора Дольницького у КТДС
23 16:28 2019 0 коментарів 373 переглядів

У четвер, 21 березня 2019 року Божого, у стінах КТДС Братством «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» був проведений вечір пам’яті отця Ісидора Дольницького.

95 років минуло з дня смерті цього великого українця та духовного провідника, але за нього пам’ятають і шанують, ним далі захоплюються і наслідують. «Пам'ятайте про наставників ваших, які звіщали вам Слово Боже, і дивлячись уважно на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру» (Євр. 13, 7). Саме з такими словами в серці вся наша семінарійна спільнота уважно вдивляється у величну постать отця-прелата Ісидора.

Отець Ісидор Дольницький народився 21 лютого 1830 року в селі Залізцях, на Тернопільщині. Навчався у Тернопільській гімназії. У 1845 році митрополит Михайло Левицький відсилає молодого Ісидора на навчання до грецької колегії св. Атанасія в Римі. У 1856 році Ісидор повертається до Галичини і отримує священичі свячення. Далі отець Ісидор продовжує своє навчання і здобуває науковий ступінь доктора богослов’я. Спочатку служить на Галичині, а невдовзі отримує різні служіння в Римі та стає особистим дияконом Папи Пія ІХ. У 1877 році митрополит Йосиф Сембратович повертає о. Ісидора до Львова для служіння у Львівській духовній семінарії, де він стає духівником, професором літургійних наук і церковного співу.

Важливими внесками отця Ісидора Дольницького для Церкви були не тільки його людяність, святість, життєвий приклад і повна відданість служінню, але й його пасторальний та науковий вклад. Будучи духівником Львівській семінарії, він із благословення львівського митрополита Сильвестра Сембратовича та Папи Лева ХІІІ започатковує семінарійне молитовне Братство «Введення в Храм Пресвятої Богородиці», яке до сьогодні активно діє в трьох семінаріях УГКЦ: Львівській, Дрогобицькій та Київській. Отець Ісидор стає духівником цього братства і ставить собі за ціль, щоб члени Братства «в часі перебування свого в семінарії, найкращим способом виховувались в дусі побожності, і щоб потім, вийшовши з неї, у світі могли словом і ділом поділитись тим духом з іншими. Подібно як Пречиста Діва Марія під діянням Божої ласки і під наглядом священиків приготовлялась до високого достоїнства Божого Материнства, до якого призначило її Боже Провидіння».

Також значний внесок зробив о. Ісидор у вирішення обрядових питань на Львівському соборі 1891 року. Він написав кілька трактатів, які пізніше Собор прийняв у свої рішення. Він є автором кількох акафістів, служб, гласопісця, однак, напевно, вершиною його наукового доробку стало видання «Уставу богослужень» (Типика, 1899), який є богослужбовим кодексом для Української Греко-Католицької Церкви.

1896 року Папа Лев ХІІІ надає о. Ісидору звання прелата. Із початком Першої світової війни в серпні 1914 року біля австрійського кордону отця-прелата помилково арештовують угорські солдати у складі австрійського війська і відправляють до концтабору в Австрії, де він пробув близько трьох місяців. Цей період був хоч і не довгий, але сильно вплинув на його фізичне здоров’я. 22 березня 1924 року отець Ісидор Дольницький помирає. Його похорон очолює сам митрополит Андрей Шептицький, який особливо шанував отця Ісидора. Місцем його поховання стало Личаківське кладовище, де він спочиває у Господі до сьогодні.

Саме така постава великого авторитету і духовного провідника для кожного семінариста і священика є неоціненним скарбом, з якого можна брати приклад, захоплюватись ним і наслідувати. Наша Церква може пишатись багатством справжніх подвижників та істинних ісповідників віри. А нашим завданням сьогодні є відновлювати пам’ять про таких людей, як отець Ісидор Дольницький та наслідувати їхнє життя, творячи світле сьогодення.

У цей вечір наша спільнота з захопленням переглядала документальний фільм, присвячений отцю Ісидору, вдивляючись у його постать, прислухаючись до його слів, та глибоко аналізуючи його діяльність, яка живе до сьогодні. І, напевно, багато з тих, хто бачить плоди праці отця Ісидора сьогодні, 95 років після його смерті, ставить собі питання: як я сьогодні можу послужити Церкві та Україні?

Запрошуємо і Вас до перегляду цього документального фільму про Ісидора Дольницького та бажаємо натхнення у наслідуванні святості великих постатей нашої Церкви.

Отець-прелат Ісидор Дольницький (документальний фільм)

бр. Іван Мікловш, VI курс

Джерела: 

1.     http://photo-lviv.in.ua/papskyj-dyyakon-isydor-dolnytskyj-shlyah-z-halychyny-do-rymu/

2.    http://dds.edu.ua/ua/life/2/brotherhood/dolnytskyy.html

3.   Документальний фільм: "Отець-прелат Ісидор Дольницький"

 

33568


більше...

Читайте також: