ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Вперше на парафії Пресвятої Трійці були проведені парафіяльні Великопосні реколекції

Вперше на парафії Пресвятої Трійці були проведені парафіяльні Великопосні реколекції
21 23:23 2019 0 коментарів 254 переглядів

20 квітня 2019 року Божого, у Лазареву суботу, для парафіян храму Пресвятої Трійці, що у Княжичах, були проведені реколекції.

Великий піст – це чи не найкращий час для того, щоб провести духовну призадуму над своїм життям. Це можливість зупинитися хоча б на короткий час, щоб послухати себе, своє серце, але також послухати Бога. Це дуже важливо, особливо в час приготування і очікування Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

Цікавим фактом було те, що ці перші реколекції на парафії проводили брати-семінаристи з благословення отця-ректора Петра Жука та з ініціативи молитовного братства «Введення у Храм Пресвятої Богородиці». Але й також сам формат розважань не був звичним, бо відбувався у формі дій, які супроводжувалися зміною місць на кожній науці, а також використанням нових методів євангелізації, завдання яких торкнути усіх чуттєвих здатностей людської особи.

Головна тема реколекцій – «Дорога до Єрусалиму». Вона включала у себе подорож «слідами» нашого Спасителя в період перед його хресною смертю та славним Воскресінням. Отож, духовна віднова почалася з події воскресіння Лазаря. Вірні мали можливість роздумати над тим, хто є цей Лазар, чому Христос так сумував за ним, чому так любив його. «Цим Лазарем є кожен із нас… у моменти, коли здається, що все пропало, що все втрачено, приходить Спаситель, Який із великої любові воскрешає тебе чи ситуацію, Який дає надію там, де її не було», – такими словами завершив першу науку брат Мар’ян Довганик.

Далі продовжилася подорож до Єрусалиму через подію урочистого входження в це місто. Тут, як і описано у Святому Письмі, Ісуса зустрічали діти, що виголошували «Осанна на висотах! Благословен, хто йде в ім’я Господнє!».

Центральною подією була Тайна Вечеря, яка є встановленням Пресвятої Євхаристії – «джерела і вершини всього християнського життя» (ККЦ, 1324).

Далі – молитва в Оливному саду, під час якої кожен мав можливість справді помолитися разом з Ісусом, звернутися до Нього словами: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних!». Після чого усі вирушили на хресну дорогу. Спільне носіння хреста, роздуми над страстями, над дорогою Христа на Голготу – це супроводило всіх присутніх на реколекціях під час цієї частини. Хресна дорога завершилась подією розп’яття Ісуса Христа на хресті. І тут ми мали можливість вглибитися у те, а що означало для тогочасної культури розп’яття? Який біль витерпів наш Спаситель? Яка ж моя відповідь на цю жертву?

Хоч реколекції завершились роздумами над смертю, та все ж смерть – це не останнє слово, бо останнє слово – це Воскресіння, перемога життя над смертю! Вмираючи сьогодні з Христом, зможемо з Ним воскреснути!

Реколекції завершилися спільною Вечірнею з Литією разом із Преосвященнішим Йосифом (Міляном), який цього вечора вділяв піддияконські свячення для братів VI-го курсу.

Дякуємо Богу за такі реколекції, за такий чудовий час, за усіх, хто долучився до організації цієї події. Дякуємо усім, хто був на реколекціях, хто присвятив декілька годин свого часу для того, щоб знову пригадати ці таїнственні спасительні події. Дякуємо ректорату та братам-семінаристам за таку чудову духовну віднову!

Нехай Бог нас надалі провадить до спасіння, до світлого Воскресіння!

Бр. Іван Височанський, IV курс

33850


більше...

Читайте також: