ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

"Відповідь на питання – чи справді обираєш дорогу служіння Богу, приходить і тут, у семінарії", - ректор КТДС отець Петро Жук в ефірі Живого радіо Воскресіння

"Відповідь на питання  – чи справді обираєш дорогу служіння Богу, приходить і тут, у семінарії", - ректор КТДС отець Петро Жук в ефірі Живого радіо Воскресіння
Листопад 15 22:09 2018 0 коментарів 263 переглядів

13 листопада 2018 року Божого ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії протоієрей Петро Жук побував в ефірі програми "Добра розмова" на Живому радіо Воскресіння, де поспілкувався з ведучою Галиною Бабій про процес навчання і формації семінаристів.

«Щодо вибору священства, а отже, навчального закладу – скажу, як ректор: це частково видно за кількістю випускників. Може, 0,1%  братів залишають навчання, і не тому, що їх відраховують. Врешті, відповідь на питання  – чи справді обираєш дорогу служіння Богу, приходить і тут, у семінарії», - каже о. Петро.

Навчання у семінарії далеке від уявлень про закритий заклад монастирського типу, відірване від сучасності, хоча й дуже насичене. Окрім богослов’я і підставових предметів, є й те, що допомагає не відриватися від життя, відчувати його пульс. Керівництво семінарії  влаштовує  зустрічі семінарійної спільноти з цікавими людьми з різних галузей і сфер, і за словами, о. Петра, такі заходи дають чудовий результат.

«Такі зустрічі запускають механізми як критичного мислення, так і здатність аналізувати величезну кількість інформації, а отже, - бути в змозі протистояти технології маніпуляцій, і допомогти в цьому людям, яким служитимуть майбутні священики», - каже о. Петро.

Важливе місце у навчальному процесі займають практики різного напрямку. Це і катехитичне навчання, і опіка поранених військових, і долучення до капеланської та  літургійної практик, і харитативна діяльність.  

Важливий момент – робота семінаристів як майбутніх священиків з молоддю, зі своїми однолітками, вважає о. Петро:

«Це дає можливість і простір шукати відповіді на сучасні виклики разом, і це спрацьовує – багато студентів після такого спілкування із однолітком, який обрав шлях священика, приходять на такі зустрічі знову, приходять у церкву. Це захоплює – те, що людина такого ж віку, з такими ж бажаннями і очікуваннями в житті, як і ти, одночасно живе чимось іншим, шукає відповіді на інші питання, шукає Бога…»

Джерело: http://reradio.com.ua/news/8622?fbclid=IwAR3nlbEM6VvtKuCmbrqzB3MTwxDd-kj7UXPoze3UemKu_6WYWk15j7aZmFA

32118


більше...

Читайте також: