ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Відбувся чин введення в катехуменат на парафії Пресвятої Тройці УГКЦ с. Княжичі

Відбувся чин введення в катехуменат на парафії Пресвятої Тройці УГКЦ с. Княжичі
Грудень 11 08:35 2017 0 коментарів 378 переглядів

У неділю, 10 грудня 2017 р. Б., на парафії Пресвятої Тройці УГКЦ с. Княжичі відбувся чин введення в катехуменат – вручення Святого Письма і Символу Віри.

«Катехуменат – це не тільки навчання правд святої віри. Це життєвий шлях поступового входження в таїнственне життя Церкви для служіння Богові та ближньому» (З листа Блаженнішого Святослава про програму катехуменату УГКЦ).

Чин катехуменату здійснив духівник семінарії прот. Микола Семенишин над жителькою с. Княжичі пані Світланою Середою, яка виявила своє бажання прийняти святі таїнства християнського втаємничення. Перед початком Божественної Літургії отець помолився молитву над оглашенною, поблагословив її та урочисто ввів у храм вірних.

Після співу тропарів на Літургії отець вручив п. Світлані Святе Письмо і звернувся з такими словами: «Прийми священну книгу оцю, у якій містяться слова життя вічного, щоб, розуміючи, засвоюючи і виконуючи їх, ти сподобилася прийняти святі таїнства Хрещення, Миропомазання і Євхаристії, достойно звершивши у Святій Церкві свій шлях, увійшла до небесного Царства Отця, і Сина, і Святого Духа» (З чину введення).

А також вручив Символ Віри кажучи: «Прийми цей священний Символ віри Святої Соборної і Апостольської Церкви, щоб, навчившись і засвоївши Божественні істини та безстрашно визнаючи їх, ти могла подолати всі супротивні підступи й удостоїтися святих таїнств Хрещення, Миропомазання і Євхаристії на відпущення гріхів і на життя вічне. Амінь» (З чину введення). Після цього продовжилася Літургія, а після неї прот. Микола Семенишин привітав оглашенну з чином введення в катехуменат і побажав збагачуватися навчаннями, збільшувати свою віру та здійснити задумане і побажав многії і благії літа!   

«З введенням у катехуменат починається перша частина систематичної катехизації. Мета цієї катехизації – допомогти катехумену глибше пізнати віру, молитву і життя Церкви; усвідомити, що означає бути християнином і членом церковної спільноти УГКЦ. На цьому ступені катехизація побудована на викладі й тлумаченні Символу Віри на основі Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха» та включає вивчення історії спасіння Старого і Нового Завіту» (З програми катехуменату для дорослих в УГКЦ).

Бр. Дмитро Кудін, VI курс 

26742


більше...

Читайте також: