ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Відбулася проща семінаристів до Патріаршого собору

Відбулася проща семінаристів до Патріаршого собору
30 13:59 2018 0 коментарів 398 переглядів

З 27 по 29 липня 2018 р. Б. відбувалася проща семінаристів УГКЦ до Патріаршого собору. Розпочалася проща у п’ятницю, 27 липня, з екологічної акції «Прибери Дніпро – колиску України».

Наступного дня, 28 липня, у крипті Патріаршого собору відбулася спільна молитва Панахиди за блаженнішого Любомира Гузара. Молитву очолив ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії прот. Петро Жук. На молитві були присутні: префект із дисциплінарної частини о. Інокентій Волошин, духівник семінарії ієрм. Єронім Івашків. А також диякони: Михайло Продиус, Василь Пишкович та Дмитро Кудін.

Після молитви отець-ректор промовив: «Багато людей запитували мене: чому проща семінаристів починається Панахидою за блаженнішого Любомира? Відповідь – очевидна: діти не могли не завітати до свого батька, який так багато зробив для них зокрема, і для всієї нашої Церкви загалом…».

Продовжилася проща молитвою Великої Вечірні з Литією, яку очолив ректор семінарії прот. Петро Жук. Співом супроводжував богослужіння хор Київської семінарії. Після цього відбулася молитва Утрені, яку очолив префект із дисциплінарної частини о. Інокентій Волошин. Опісля розпочалися нічні чування, протягом яких відбулося молитовне читання Святого Письма Lectio Divina, яке провів о. Віталій Храбатин. Завершилися чування концертом семінарійного гурту «МетаНоя».

Наступного дня, 29 липня, у Патріаршому соборі учасники прощі молилися Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив Отець і Глава УГКЦ блаженніший Святослав. На Літургії були присутні настоятелі Київської семінарії під керівництвом ректора прот. Петра Жука, ректори духовних семінарій, священики Київської Архиєпархії, священики-гості, що приїхали взяти участь у прощі, брати-семінаристи із різних семінарії та монахи-василіани. Співом Божественну Літургію супроводжував Національний заслужений академічний український народний хор України імені Г. Верьовки. Під час Служби Божої відбулося відновлення хресних обітів.

«Сьогоднішнє Євангеліє малює нам ікону Богоявлення, об’явлення присутності Бога, начебто серед обставин, серед лабетів смерті. Кожна деталь цієї історії – ходіння Ісуса Христа по воді серед розбурханого моря, серед темної ночі і вітру – є начебто іконою зустрічі, яку людина переживає в тяжких обставинах свого життя. Розбурхане море серед темряви ночі є образом смерті, а човен, в якому перепливають учні, – іконою Христової Церкви», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

«Сьогодні ми маємо велику радість у нашому соборі приймати прощу семінаристів із усіх наших семінарій, які прибули до Києва, аби разом із нашим народом торкнутися витоків віри святого князя Володимира. Вони прибули, щоб на берегах нашого Дніпра торкнутися хрещальної купелі українського народу, напитися з джерела віри нашої землі. І ми теж приймаємо в нашому соборі віруючу українську молодь, котра святкує 85-річницю пам’ятного з’їзду, який скликав праведний митрополит Андрей Шептицький у Львові під гаслом “Українська молодь – Христові”. Цей з’їзд можна прирівняти до сьогоднішньої євангельської історії», – розповів Глава УГКЦ.

Після Божественної Літургії відбувся чин освячення води. Пізніше для семінаристів провели екскурсію у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, де знаходиться виставка "УГКЦ – час випробувань".  

Завершилася проща Молебнем до св. Володимира Великого, який відбувся на Володимирські гірці і який очолив блаженніший Святослав. «У своєму слові Глава УГКЦ насамперед привітав усіх з ювілеєм Хрещення Руси-України, який ми цього року відзначаємо і урочисто святкуємо. Архиєрей пригадав, що рушійною силою епохи Відродження, яку пережила Європа, було гасло “До джерел” (Ad fontes). Говорячи про повернення до джерел, Глава Церкви зауважив, що джерело – це є щось, що дає нам відродитися. «Кожен, хто повертається до джерел начебто віднаходить себе, починає розуміти, ким він є. І з того джерела черпає сили, аби дивитися в майбутнє. Аби жити, розвиватися. І всяке відродження означає нове життя, новий подих, нову епоху, нове майбутнє», – сказав блаженніший Святослав.

На завершення прощі усі учасники зробили спільне фото.

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

За матеріалами: Київська Архиєпархія УГКЦ

30342


більше...

Читайте також: