ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Відбулася Проща солідарності з греко-католиками Білої Церкви

Відбулася Проща солідарності з греко-католиками Білої Церкви
Жовтень 22 09:32 2018 0 коментарів 367 переглядів

20 жовтня 2018 року Божого відбулася Проща солідарності з греко-католиками Білої Церкви – подія, яка об’єднала християн та духовенство УГКЦ на підтримку парафії Різдва Господа нашого Ісуса Христа, що у Білій Церкві. Програма прощі передбачала декілька пунктів: Божественна Літургія на центральній площі міста, концерт семінарійного гурту «МетаНоя» (КТДС), а також екскурсія в парку «Олександрія».

Божественну Літургію очолив ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії прот. Петро Жук у співслужінні з: о. Андрієм Хім’яком, о. Миколою Сулимою, о. Іваном Стефанишином, о. Петром Худиком, о. Євгеном Мерімеріном, а також з адміністратором парафії в Білій Церкві – о. Ігорем Гріщенком.

Літургія супроводжувалася співом семінарійного октету «Аксіос», який разом із людьми та священнослужителями створили спільний дух молитви до Господа за можливість вільно будувати храм УГКЦ у м. Біла Церква.

На проповіді після Євангелія прот. Петро Жук зазначив:

«Ціллю громади є свідчити любов до Бога, до кожного, хто є. Бо ж Христос казав: “З того усі спізнають, що мої ви учні, коли любов взаємну будете мати” (Йо. 13, 35)… Готовність любити – це готовність страждати, готовність до самопожертви».

Коли ж уже згадував про парафію Різдва ГНІХ, то отець-ректор сказав:

«Ціллю парафії в Білій Церкві – це не боротьба, а – свідчення Любові. Ми не здатні любити, коли не віримо в Бога. “Любіть ворогів ваших” – такі були слова Христа звернені до кожного, хто вважає себе Його послідовником. Між нами і тим, хто зазіхає на наше, має бути Він – Бог. Бо саме Він навчає прощати, відкрити і побачити навіть у найбільшому ворогові брата чи сестру».

Слід зазначити, що дана подія відбулася з ініціативи, висловленої на З’їзді мирян у Києві, як реакція на події, які відбувалися і відбуваються з УГКЦ у м. Біла Церква.

«Ця проща відрізняється від інших тим, що має особливу місію – підтримку. Підтримка як молитовна через спільність на Божественній Літургії, так і фізична. Бо коли ми тут зібралися – це уже свідчення для всіх жителів Білої Церкви, що греко-католики є, і нас є багато! Наше завдання є поширення звістки про Христа, але найперше своїм щоденним життєвим прикладом про Нього свідчити… Важко любити того, хто чинить тобі зло. Але це наше завдання!», – сказав на завершення прощі о. Ігор Гріщенко.

Парафія Різдва Господа нашого Ісуса Христа в м. Біла Церква потребує нашої молитовної підтримки, підтримки цілої Церкви. Це – те, що нас єднає і дає силу, вселяє надію.

бр. Іван Височанський, IV курс

31900


більше...

Читайте також: