ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У стінах семінарії відбулася конференція на тему: «Філософія у Києво-Могилянській Академії у XVII-XVIII ст.» (ДОДАНО ВІДЕО)

У стінах семінарії відбулася конференція на тему: «Філософія у Києво-Могилянській Академії у XVII-XVIII ст.» (ДОДАНО ВІДЕО)
03 17:03 2019 0 коментарів 231 переглядів

У суботу, 2 лютого 2019 року Божого, у стінах семінарії відбулася конференція на тему: «Філософія у Києво-Могилянській Академії у XVII-XVIII ст.», яку провів доктор філософських наук, викладач логіки, метафізики та онтології у КТДС п. Микола Симчич.

Конференція розпочалася з представлення загальної історії КМА, її досягнення та викликів. Далі п. Микола розповів, як проходило навчання в академії та продемонстрував структуру навчання, яка діяла у XVII-XVIII ст. Зі слів пана Миколи студенти закладу вивчали такі предмети: граматика, поезія, риторика, філософія, богослов’я. Слід зазначити, що навчання тривало 11 років, але були роки, коли навчання переходило на 12-ти річну програму. Викладацький склад був досить високого рівня і був еталоном для багатьох навчальних закладів Російської імперії у XVIII ст. Також пан Симчич розповів про те, що сьогодні існує біля 60-ти рукописів, які були написані студентами та викладачами того часу, і сьогодні деякі з них активно досліджуються, щоб краще пізнати, який рівень філософських студій був у Могилянці, які філософські течії домінували. 

Отже, викладання в КМА було на високому рівні, а філософські студії в академії були взірцем для наслідування, що робить історію даного навчального закладу величною та такою, що потрібно досліджувати, як це нам продемонстрував п. Микола Симчич.

Доктор філософських наук Микола Симчич, «Філософія у Києво-Могилянській Академії у XVII-XVIII ст.»

бр. Олександр Француз, IV курс

32914


більше...

Читайте також: