ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У стінах КТДС започатковано фестиваль "Княжа коляда"

У стінах КТДС започатковано фестиваль "Княжа коляда"
27 20:33 2019 0 коментарів 477 переглядів

«Княжа коляда» - фестиваль, який був заснований з ініціативи ректора семінарії прот. Петра Жука, вперше відбувся у стінах храму Пресвятої Трійці КТДС 26 січня 2019 року Божого.

Різдво Христове – час великої радості, час об’єднання, час, коли збираються разом всі рідні, щоб побути разом. Такий був задум при творенні цього фестивалю: «Єднатися навколо Новонародженого Ісуса Христа! Але єднатися тут, у селі Княжичі. Сьогодні у нашій семінарії, а наступного року можливо у більшому залі місцевого Будинку культури», - такими словами розпочав привітальне слово з нагоди започаткування фестивалю отець-ректор Петро Жук.

«Слово, поезію, а найголовніше - пісню так щедро подарував наш народ для Ісуса Христа, для Його прославлення він присвятив величезну кількість пісень, які сьогодні ми називаємо колядками», - продовжив о. Петро.

Фестиваль видався напрочуд цікавим та багатим на несподіванки. Це супроводжувалось присутністю на ньому багатьох гостей, парафіян та жителів нашого села. Серед особливих гостей виділимо пана посла Норберта, старшого радника Президента у справах тимчасово окупованих територій, який був присутній разом зі своєю дружиною Мар'яною, також був присутній Віктор Іванович Петренко, який є головою сільської ради села Княжичі.

Але що ж за різдвяний фестиваль без самих виконавців колядок? На першому фестивалі «Княжа коляда» для всіх присутніх колядували такі колективи: вокальний ансамбль «Ангельорус» під керівництвом Тетяни Стефанишин, Ансамбль народної пісні та побутового танцю «Громиця», хор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, октет «Аксіос», семінарійне тріо та гурт «МетаНоя», а також надзвичайним за настроєм і щирістю був театральний вертеп від наших діток Катехитичної школи свв. Кирила та Методія, що діє у стінах семінарії уже третій рік.

Молитва, музика, щирі посмішки та аплодисменти – це те, що не припинялось протягом цілого фестивалю.

Тут можна було почути колядки на різний смак: стародавні українські, сучасні європейські, а також і добре відомі традиційні.

брат Іван Височанський, IV курс КТДС

 

32807


більше...

Читайте також: