ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У стінах КТДС відбулася лекція «Святе Письмо як сила й динамізм надії в духовності святої Терези від Ісуса»

У стінах КТДС відбулася лекція «Святе Письмо як сила й динамізм надії в духовності святої Терези від Ісуса»
10 12:07 2019 0 коментарів 227 переглядів

У суботу, 9 лютого 2019 року Божого, до стін семінарії завітав отець Віталій Храбатин з лекцією на тему: «Святе Письмо як сила й динамізм надії в духовності святої Терези від Ісуса».

Св. Тереза від Ісуса, також відома як Тереза Авільська, – іспанська монахиня-кармелітка, містик, яка реформувала орден Кармелітів, який сьогодні відомий як «кармеліти босі». Отець зауважив те, що свята є однією із чотирьох жінок Учителів Церкви. Її духовне життя було нерозривно пов’язане із роздумами над Святим Письмом. Втім, як зазначив отець Віталій, у XVI ст., коли жила монахиня, доступ до Слова Божого не був таким простим, як ми маємо сьогодні. Воно було виключно латинською мовою, яку свята Тереза, на жаль, не знала, лише вміла читати. Натомість, вона користувалась духовною літературою іспанською мовою, яка містила в собі біблійні уривки. Також реформаторка кармелітів уважно слухала проповіді, розважаючи над ними та над текстами богослужінь. Незважаючи на такі труднощі із доступом до Слова Божого, св. Тереза досить часто цитує його у своїх творах.

Св. Тереза читала Біблію із покорою. Коли вона не розуміла певного уривку, то з довірою зверталась до Бога. Майбутня Учителька Церкви вірила, що «Його Величність», як вона називала Бога, відкриє їй все необхідне, якщо буде потрібно. Таким чином, свята дозволяла Богу провадити,  проявляючи тим самим неабияку покору, яка була для неї правдивим баченням себе перед Богом. Варто зауважити, що її досвід з Богом був важливішим за власні творіння та навчання.

Це опис лише малої частини лекції отця Віталія Храбатина, який не може повністю передати дану тему, але може зацікавити самостійно дізнатись про велику Святу Терезу від Ісуса.

бр. Руслан Бутенко, І курс КТДС

32954


більше...

Читайте також: