ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Урочистості з дня сторіччя Українського військово-морського флоту

Урочистості з дня сторіччя Українського військово-морського флоту
29 17:08 2018 0 коментарів 337 переглядів

29 квітня 2018 року у Києві, на Майдані Незалежності, відзначали 100-річчя Українського морського флоту.

Рівно 100 років тому, УНР проголосила весь Чорноморський флот Українським і було видано наказ урочисто підняти українські прапори. Саме це і зробили кораблі Чорноморського флоту та військова фортеця Севастополя.

Сьогодні цей пам’ятний день відзначено на державному рівні: після наказу командувача ВМС України 2014-2015 рр. адмірала Гайдука С. А., урочисто під спів національного гімну, на головній площі країни було піднято Військово-морський прапор України.

На заході були присутні: Рота почесної варти Національної гвардії України, військовослужбовці, ветерани АТО з родинами, громадські діячі, представники департаменту військового капеланства УГКЦ та ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, владика Богдан (Дзюрах), о. Андрій Хім’як, семінаристи КТДС і громадськість.

Даний захід відбувся в рамках відзначення 100-річчя визвольних змагань України 1917-1921 років.

Цікаво, що з цієї нагоди НБУ випустив пам’ятну монету “100-річчя Українського військово-морського флоту”.

У цей день владика Богдан (Дзюрах) у супроводі о. Андрія Хім’яка та братів-семінаристів КТДС відслужили Панахиду за всіх військових, що загинули за волю України. Після короткої промови владика очолив Архиєрейську Літургію в екуменічному храмі УГКЦ Архистратига Михаїла та Українських новомучеників, що на вулиці Героїв Небесної сотні.

На проповіді владика Богдан акцентував на тому, що вчить нас сьогоднішнє літургійне читання Євангелія: ніхто з нас не є самотній. Парадоксально, що сучасна людина, живучи в багатомільйонному місті, може почуватись самотньою. Проте і до неї приходить Христос, що каже «Устань, візьми ложе твоє і ходи!» (Ів. 5, 8), як символ того, що Ісус ніколи не покине нас (пор. Мт. 28,20).

Другий момент, на якому наголосив увагу секретар Синоду Єпископів УГКЦ — допомога ближньому. Владика зазначив, що ми покликані допомагати одні одному, адже розслаблений лежав по дорозі до Єрусалимського храму, де щодня проходило чимало прочан. Проте ніхто, крім Ісуса, йому не допоміг. Тому нам треба іди у світ і допомагати один одному. Навіть якщо ми не можемо допомогти багатьом, допомігши хоча б одній людині, ми зробимо цей світ кращим.

бр. Юрій Іленков, ІІІ курс КТДС

28809


більше...

Читайте також: