ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У семінарії розпочався курс присвячений душпастирству сім’ї та батьківству

У семінарії розпочався курс присвячений душпастирству сім’ї та батьківству
Листопад 17 23:44 2017 0 коментарів 737 переглядів

До Київської Трьохсвятительської духовної семінарії завітав Адріан Буковинський, доктор філософських наук, експерт із питань сімейної політики та сімейних відносин, Президент Всеукраїнського благодійного фонду «Сім’я». Пан Адріан провів лекцію про сім’ю і батьківство, якою розпочав у семінарії цілий курс присвячений душпастирсту сім’ї та батьківству.

Перед лекцією ректор семінарії прот. Петро Жук виступив із вступним словом, де згадав про великий досвід і працю пана Адріана присвячені служінню у сфері сім'ї. Також отець розповів, яку роль повинні відігравати семінаристи, майбутні священики, у збереженні молодих пар та сімей.

Відбулася перша презентаційна зустріч, на якій експерт розповідав семінаристам про проблеми та небезпеки української сім'ї. «Неповна, нещаслива сім'я, більшість дітей живуть без рідного батька», – таку характеристику дав Адріан Буковинський теперішній українській сім'ї. У новому поколінні дуже мало повноцінних сімей, і це є головна проблема людства. Також експерт акцентував увагу на проблемах в сім'ї та причинах і наслідках такого нещасливого життя дитини в подальшому. Упродовж лекції пан Адріан наголошував на великій катастрофі масового розлучення молодих пар. Першопричиною цього є неготовність до подружнього життя. Якщо пара – неготова, то в цьому випадку наша Церква має підготувати її до подружжя. Підготовка подружнього життя складається з трьох фаз: 1) дальша; 2) ближча; 3) безпосередня. Церква почала з безпосередньої підготовки. Ця підготовка полягає у навчанні молодої пари вже безпосередньо перед прийняттям таїнства Подружжя. Тут необхідно розширити їхнє розуміння цього Таїнства. Далі ми переходимо в «дальшу підготовку». Тут все залежить від батьків: від моменту зачаття і до повноліття вони мають супроводжувати дитину в правильному напрямку. І тільки тоді ми можемо перейти до фази «ближчої підготовки». Цей спосіб розрахований на людей, які ще не планують одружуватися, але для них стосунки вже стають цікавими. Тут завданням є дати всю необхідну інформацію, для того, щоб у подальшому, коли вони будуть укладати шлюб, він став для них максимально успішним. Кожна з цих фаз має свої програми, які можна застосовувати при підготовці молодої пари до подружжя.

Ця блискуча лекція заохочує семінаристів навчитися володіти тим інструментарієм, щоб в подальшому душпастирському житті допомагати людям вирішувати їхні сімейні проблеми.

бр. Ярема Муховський, І курс 

26407


більше...

Читайте також: