ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У Київській семінарії відбувся День відкритих дверей

У Київській семінарії відбувся День відкритих дверей
28 20:55 2018 0 коментарів 814 переглядів

Сьогодні, 28 квітня 2018 р. Б., у Київській Трьохсвятительській духовінй семінарії відбувся День відкритих дверей. Це – незвичайний, особливий день, під час якого абітурієнти, гості, майбутні студенти мають добру нагоду приїхати семінарії, познайомитися із семінарійною спільнотою, спільно помолитися, дізнатися більше про життя у духовному закладі. Отож цей день був присвячений тим, які відчуваючи поклик до священичого служіння, прагнуть знайти відповіді на питання, що стосуються майбутнього навчання у духовно-формаційній установі. Цього року на День відкритих дверей прибуло близько 14 хлопців.

Вже традиційно День відкритих дверей розпочався із спільної Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської Архиєпархії. Співслужили Літургію ректор семінарії прот. Петро Жук, отці-настоятелі, духівники семінарії, а також отці, що супроводили абітурієнтів.

У своїй проповіді владика Йосиф поділився роздумами над уривком Євангелія від Йоана (15, 17 – 16, 2). Своє слово єпископ розпочав із роздумом над можливістю вибирати: «Як важливо кожному із нас могти вибирати. Будь-що. Від виборів політичних у державі до вибору свого життєвого шляху. До дрібниць, які я можу реалізувати і не мушу дивитися комусь у руку, що хтось скаже мені роби так, або інакше. Тому й називають людським монашим подвигом, коли хтось зрікається цього, і бере на себе послух чинити те, що не хочеш, чинити те, що тобі скажуть, чинити те, що хтось відчитає як волю Божу…».

Пізніше владика Йосиф заохотив присутніх застановитися над тим, як вибирає Бог, над Божою логікою, яка не є людською: «Бо Я вибрав Вас зі світу (Йо. 15, 19б). Ми собі завжди роздумуємо про вибір людини, про демократичні суспільства, про свободу людську. А чи має право Бог вибирати? Чи належить це до пріоритету Бога? Чи важливо Богові мати вплив на наш із вами вибір? І сьогодні Христос каже, що «Я вибрав Вас зі світу. Тому світ ненавидить вас». Бо стаємо в ряди тих Божих слуг, апостолів, служителів, які мають боронити право Боже тут, на цій землі. І якщо ретроспективно сягнути в історію спасіння, то побачимо, що справді Бог вибирає якось цікаво, не по людські логіці. Людська логіка – зовсім інакша: кожний роботодавець вибирає собі робітників згідно з певними стандартами, кожна політична сила записує до партії тих, які вміють бути політичними і заробляти партії дивіденди. Бог каже, що Він глупотою проповіді спасає світ. Він дуже часто вибирає зі світу щось дуже непотрібне…».

Також у своєму слові єпископ говорив про покликання: «…Людина, яка відчитала на скрижалях власного серця своє покликання і буде в житті його реалізовувати, буде щасливою. Людина, яка не відповіла своєму покликанню – для неї ціле життя буде мукою. Її праця, її заангажування буде мукою, бо це не є її. І дуже багато людей шукають працю одну, другу, третю, десяту, поки не знайдуть себе. І ті, хто справді відчитає свій життєвий шлях у певному векторі, напрямку, справді зможе співпрацювати з Богом і відчитати, до чого Бог кличе мене. Така людина – надзвичайно щаслива. І якщо Бог дав нам особливу ласку відчитати, що ми маємо бути тут, маємо бути тими, які розповіддю про Христа, Його воскресіння і Його любов до людини будуть проповідувати у світі цю всеперемагаючу Божу любов і це буде нашим покликанням, навіть якщо цілий світ повстане проти нього.
Я вибрав Вас зі світу, тому світ Вас ненавидить… Різного роду покликання можна розвинути, а можна його затратити. Тому покликання – найдорогоціннішу перлину – кожен із нас мусить берегти, чимось живити, щоб вона росла, розвивалася, і щоб ми колись мали певну сатисфакцію з цього, що ми знайшли своє покликання і послужили цьому світові, який нас, в принципі, ненавидить», - промовив владика Йосиф.

Також у своїй проповіді владика Йосиф поділився власним досвідом священичого служіння. Наголосив, що «бути священиком – це бути інструментом Божої любові: в імені Христа відпускати гріхи і відкривати людині двері раю, вічності. Священик на власній руці тримає Вічного Агнця: людина на своїй скромній маленькій долоні тримає Бога. Усвідомлюючи усі ці речі, незважаючи на те, що світ буде вас ненавидіти, будете щасливі. Бо, що у цьому світі більше, як Бог? «Я вибрав вас зі світу» – хай це буде для вас великою сатисфакцією для скромних і адекватних кроків, щоб відповісти Богові «так» і йти за ним, розвиваючи своє покликання».

У кінці Божественної Літургії ректор семінарії прот. Петро Жук подякував владиці за те, що він вже вкотре приїжджає у цей особливий день, коли майбутні студенти знайомляться із семінарійною спільнотою.

Пізніше, після спільного обіду, усіх гостей чекала зустріч із владикою Йосифом та ректоратом і духівниками семінарії.

Після вступного слова владики Йосифа (Міляна), до всіх присутніх звернувся ректор семінарії прот. Петро Жук. Він пояснив гостям, чим є семінарія, розповів про особливості життя і формації у стінах духовного закладу.

«Семінарія – це вищий духовний навчальний заклад. Він прирівнюється до інших університетів, які дають вищу освіту. По закінченні закладу студент отримує ступінь магістра богослов’я… Але також, коли ми говоримо про семінарію, ми говоримо не просто про навчальний заклад, такий як інший. Бо різниця між семінарією та іншим вищим навчальним закладом є надзвичайно велика. Останній ставить акцент на навчанні студента, переданні певної інформації, підготовці певної професійної придатності, в залежності від того, куди людина себе готує. А семінарія має ще одну надзвичайно важливу місію – формацію. Тому семінарія є вищий духовний навчально-формаційний заклад. Про цей аспект навчання і формації будемо сьогодні говорити», - промовив ректор семінарії прот. Петро Жук.

Після цього отець-ректор представив отців-настоятелів та духівників семінарії, які по-черзі промовили слово до майбутніх студентів відповідно до сфер свого служіння та діяльності. Паралельно бажаючі мали змогу приватно поспілкуватися з владикою Йосифом (Міляном) і взяти благословення на навчання у семінарії.

Пізніше усі присутні мали можливість поставити свої запитання щодо вступу до семінарії, життя і навчання у ній тощо.

По закінченні зустрічі прот. Петро Жук провів гостям екскурсію семінарією.

Дякуємо усім, хто сьогодні прибув познайомитися з Київською семінарією. Бажаємо майбутнім студентам утверджуватися у власному покликанні та зростати у святості! Чекаємо вас на вступних іспитах!

  Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

28752


більше...

Читайте також: