ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У Київській семінарії відбувся чин соборування

У Київській семінарії відбувся чин соборування
04 22:51 2018 0 коментарів 359 переглядів

Звершення чину очолив отець-ректор Петро Жук у співслужінні із отцями: Інокентієм Волошином, Романом Островським, Андрієм Дорчаком, Єронімом Івашківом, Юрієм Косачем та Томою Кушкою. Богослужіння супроводжував хор КТДС.

Отець Петро перед вчиненням безпосередньо єлеопомазання закликав приступати до нього з вірою. "Щоби Господь проганяв від нас усяку неміч - тілесну і духовну. Щоби ті рани, які вчинив гріх, були загоєні святим єлеєм, яким насамперед є Боже милосердя і Божа любов". Отець-ректор зазначив, що сьогодні, коли ми приступаємо до єлеопомазання, то є подібними до побитого на дорозі із притчі, а добрим самарянином є сам Христос і Він нині помазує наші рани.

Чин Соборування, або ж Єлеопомазування – це таїнство, при якому при помазанні тіла людини освяченим єлеєм призивається Божа благодать. Як правило цю тайну уділяють сім священнослужителів (тому ця тайна називається Соборуванням), чим показується, що турбота про хворих і співстраждання є справою усієї Церкви. Для звершення таїнства використовується єлей - олія, за можливістю оливкова. Єлей — один із найдавніших релігійних символів.

Ще святі апостоли молились над недужими і помазували їх єлеєм. Апостол Яків каже: « Хворий якщо хто з вас, нехай покличе пресвітерів Церкви, і нехай помоляться над ним, помазавши в ім'я Господнє. І молитва віри зцілить недужого, і підніме його Господь; і якщо він зробив гріхи – простяться йому» (Послання Якова, 14:15). Соборування уділяється важкохворим, але також соборують і людей, які не мають очевидних недуг. Це практикується з тієї причини, що усі люди «хворі гріхом».

Святим єлеєм помазують чоло, ніздрі, уста, щоки біля очей, вуха, роблять святий хрест на обличчі, намащують груди, а також руки з однієї і другої сторін.

Під час здійснення чину читають сім частин з Апостола та Євангелії, сім молитов на оздоровлення душі та тіла, у яких говориться про покаяння та про необхідність уповати на Боже Милосердя.

Обов’язковою умовою для приймаючого Святе Таїнство Єлеопомазання  є  Сповідь і Святе Причастя. Тому напередодні, або в день Соборування, необхідно посповідатися та причаститися Святих Христових Тайн. Також людина повинна примиритися зі всіма, попросити вибачення і зі спокійною душею приступити до таїнства.

На богослужінні, окрім братів-семінаристів, чисельно було присутні парафіяни храму Святої Тройці. Одна з парафіянок, Марта Гончаренко, поділилася своїми враженнями про чин соборування: "Це дуже красивий обряд для мене... Мені здається, що для людей із центральних регіонів України такі богослужіння як Соборування, чи будь-які інші богослужіння, є надзвичайними, тому що люди не дуже із ними знайомі. Особливими та дуже цікавими є тексти Євангелії та Апостола, а також наспіви, що подібно до інших Великопосних наспівів, сприяють кращій молитві".

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

28078


більше...

Читайте також: