ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

«Цінності формують особистість – воїна, який виконує певні функції», - отець Андрій про дух воїна

«Цінності формують особистість – воїна, який виконує певні функції», - отець Андрій про дух воїна
08 20:22 2018 0 коментарів 371 переглядів

Сьогодні до нашої семінарійної спільноти завітав о. Андрій Зелінський ТІ із короткою презентацією "Дух морської піхоти". У своїй презентації отець Андрій розповідав, а радше ділився власним досвідом капеланського служіння в сучасній українській армії.

У першу чергу, отець Андрій розповів про себе, про те, де він навчався, історію свого покликання до капеланського служіння, яка є для нас прикладом «справжнього покликання» та відповіді на покликання. «Найголовніше, - як зазначив військовий капелан, - у своєму служінні вбачати принцип "бути поруч", що і є засадничою місією військового капелана». «Бути поруч – це бути присутнім поряд із військовими, і неважливо чи вони всі віруючі, чи вони усі греко-католики, чи вони - невіруючі, або як вони люблять стверджувати - "переконаний атеїст". Наше головне завдання – максимально послужити. Це головна мета нашого служіння, яка має бути червоною лінією впродовж цілого життя». Отець переконував, що потрібно шукати шляхів як бути поруч.

Другий момент, на якому зосередив нашу увагу капелан, був принцип "цінності формують особистість – воїна, який виконує певні функці". «Цінності – це можливість із невіруючою людиною знайти спільну мову. Це простір, де ми можемо спілкуватися. Це те, що допомагає людині вибудувати власну людяність на основі Євангельських цінностей. За допомогою цінностей можна спасти її людяність», – ділився з нами отець Андрій.

Наступне - хто ж такий воїн, і що це таке дух воїна? «Воїн – це тип характеру, особа, яка віддана перемозі над собою, життєвими обставинами, ворогом...». Тому у своїй презентації отець знаходив паралелі, подібності між воїном, справжнім військовим та духовною особою, священнослужителем. «У священика свої цінності. Він має формувати у собі певні цінності, щоб могти вести інших, могти бути лідером. Священик на основі власного духовного досвіду повинен мати досвід перемоги, перемоги над гріхом, над слабкостями, пристрастями тощо», – ділився з нами отець Андрій й додав: «Завдання християнина - постійно боротися, – й продовжив далі, - Христос переміг, і ми також маємо перемагати».

І останнє, також важливе, чим поділився з нами «Ісусівець», як любить говорити про себе отець Андрій Зелінський (адже належить до Товариства Ісуса) – це те, що воїн виконує певні функції. І функції воїна є такими: вести, боротися, перемагати, до чого закликав і нас у щоденному житті. Він продовжував: «У нас є дві можливості, два сценарії прожити своє життя:

  • Бути заручником свого життя. Тоді я буду постійно нити, постійно буду всім незадоволений.
  • Бути командиром власного життя. Вимагати від себе більшого. Ставити цілі і їх досягати через боротьбу. Для цього нам потрібно формувати стрижень у собі.

Висловлюємо отцю Андрію вдячність за те, що поділився цінним досвідом і, як завжди, надихнув на подальшу боротьбу, на подальшу працю над собою. Очікуємо наступної не менш надихаючої зустрічі з Вами.

Нагадаємо, що отець Андрій є викладачем нашої семінарії; належить до Товариства Ісуса, а також є штатним військовим капеланом 36 окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ.

бр. Тарас Микитич, IV курс

30952


більше...

Читайте також: