ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінарійна спільнота взяла участь в урочистій академії з нагоди 150-річчя від Дня народження та 100-ліття від дня переходу до вічності преподобної Йосафати Гордашевської

Семінарійна спільнота взяла участь в урочистій академії з нагоди 150-річчя від Дня народження та 100-ліття від дня переходу до вічності преподобної Йосафати Гордашевської
26 22:50 2019 0 коментарів 200 переглядів

Вчора, 26 травня 2019 року Божого, семінарійна спільнота взяла участь в урочистій академії з нагоди 150-річчя від Дня народження та 100-ліття від дня переходу до вічності преподобної Йосафати Гордашевської. Духовно-мистецьку програму «Тобі, преподобна Мати Йосафато» супроводжували солісти, хор та камерний оркестр заслуженої академічної капели України «Трембіта».

Урочиста академія розпочалась твором, присвяченим Йосафаті Гордашевській, після чого вступне слово мав прот. Олекса Петрів. Всесвітліший отець наголосив на очевидній славі святості преподобної Йосафати, що виявляється у поширенні та праці згромадження, співзасновницею якого вона була: «Згромадження сестер СНДМ розкидане по всьому світі, починаючи від Бразилії, закінчуючи Австралією. Хто очолює катехитичну комісію УГКЦ? С. Луїза, Служебниця Непорочної Діви Марії. Хто доглядав за нашим владикою Любомиром Гузаром, кого ми зустріли в його домі? Сестри Служебниці. Служити… Це їхня місія!». Після слова отця Олекси Петріва у виконанні солістів, хору та камерного оркестру прозвучала низка мистецьких творів, зокрема духовних. У паузах між творами було озвучено біографію Матері Йосафати.

Йосафата Гордашевська, в миру Михайлина, народилася у міщанській сім’ї, була третьою дитиною та вирізнялася з малечку побожністю і світлим розумом. Ще не будучи монахинею, двічі приватно склала обіти чистоти та у 1891 році звернулась до ієромонаха Єремії Ломницького ЧСВВ, щоб той допоміг їй вступити до чину сестер ЧСВВ. Згодом, в Михайлині, а тепер вже сестрі Йосафаті, ієрм. Єремія вбачає велику моральну та чеснотливу постать, яка могла би бути співзасновницею нового, першого жіночого згромадження УГКЦ. Задля цієї справи вона виїхала в село Жужель, де місцевий парох вже приготував дім, та в 1902 році її обирають головною ностоятелькою новоствореного згромадження. Основною прерогативою місійної діяльності Згромадження сестер-служебниць Йосафата обрала освіту та охорону здоров’я.

Девізом її життя були слова «Виховувати серце народу і служити народові там, де є найбільша потреба», які вдало окреслюють харизму Згромадження СНДМ. Проте життя блаженної обірвалось у віці 49 років, у 1919 році. Вона занедужала на туберкульоз кісток. Сестра наперед знала про свою скору смерть. Незадовго до свого переходу до вічності Йосафата сказала: «Я помру на Благовіщення. Скільки залишилось до Благовіщення?» І дізнавшись, що часу залишилось три тижні, сказала: «То маю ще три тижні…».

У 2007 році Йосафата Гордашевська, після численних свідчень оздоровлень та інших ласк, була проголошена блаженною святим папою Іваном Павлом ІІ.

Урочистість закінчила сестра Мирослава, провінційна настоятелька СНДМ, словами-девізом Згромадження: «Слава Богу, честь Марії, нам мир!».

бр. Маркіян Буняк, ІІ курс КТДС

34529


більше...

Читайте також: