ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінарійна спільнота молилася Божественну Літургію Амврозіанської традиції у Патріаршому соборі

Семінарійна спільнота молилася Божественну Літургію Амврозіанської традиції у Патріаршому соборі
19 06:45 2018 0 коментарів 722 переглядів

Вчора, 18 квітня, брати-семінаристи під керівництвом ректора семінарії прот. Петра Жука та отців-настоятелів взяли участь у Божественній Літургії Амврозіанської традиції (св. Амврозія Медіоланського), що відбулася у Патріаршому соборі Христового Воскресіння. Молитва відбулася «за участю духовенства Міланської Архиєпархії РКЦ під головуванням Блаженнішого Святослава. 120 священиків приїхали з Міланської Архиєпархії РКЦ в Україну для проведення річних виїзних реколекцій».

Ця особлива подія – історична, адже Літургія Амврозіанської традиції служилася у Патріаршому соборі вперше. На молитву прибуло багато священиків Київської Архиєпархії, щоб спільно помолитися з отцями з Мілану.

Перед Божественною Літургією «Глава УГКЦ привітав Митрополита Міланської Архиєпархії, архиєпископа Маріо Дельпіні, який прибув до України в рамках прощі разом із єпископами та священиками Міланської Архиєпархії». Після цього відбулася спільна зустріч, на якій гості мали можливість дізнатися історію нашої Церкви, поставити запитання Блаженнішому Святославові.

«Розпочинаючи молитву Глава УГКЦ зазначив: “Я приймаю вас у цьому Патріаршому соборі Воскресіння Христового із великоднім привітанням: «Христос Воскрес!». Для перших християн Пасха була завжди пов’язана з Євхаристією та з Церквою. Адже Церква як тіло Воскреслого Христа народилася в день Пасхи», – зазначив Патріарх”».

«Тож сьогодні ми зібралися біля цього вівтаря де служимо Євхаристію, яка єднає дві Церкви — Міланську Церкву Святого Амвросія та Київську Церкву Святого Володимира. Окрім цього, вперше в історії цього храму служитиметься Літургія в амврозіанському обряді. Це є дар Воскреслого Христа для нас! Ми разом будемо звершувати Пресвяту Євхаристію, яка є знаком найвищого і найбільшого вираження єдності Христової Церкви. Просімо у Христа, аби Він допомагав людям зараз віднаходити мирний шлях до єдності і миру в житті. Просімо, щоби ця Євхаристія перемінила нас на те, що будемо звершувати», – наголосив духовний лідер греко-католиків».

На молитву також прибув Апостольський Нунцій в Україні, Клаудіо Гуджеротті, який під час Літургії виголосив проповідь.

Джерела: Інформаційний ресурс УГКЦ

Київська Архиєпархія УГКЦ

18.04.2018 Божественна Літургія Амврозіанської традиції (св. Амврозія Медіоланського)

28593


більше...

Читайте також: