ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції в Козові (Тернопільська обл.)

Семінаристи взяли участь у Всеукраїнській науковій конференції в Козові (Тернопільська обл.)
05 21:16 2018 0 коментарів 445 переглядів

У суботу, 4 серпня 2018 року Божого, на Козівщині (Тернопільська обл.) відбулась Всеукраїнська наукова конференція «Церкви Володимирового хрещення, їхнє місце та роль у культурному, політичному, економічному розвитку України». Участь у конференції взяли владики УАПЦ, священики Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ, історики, краєзнавці, науковці зі Львова, Козови, Бережан, а також брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, а саме: брат Юрій Сич (VI курс) та брат Павло Лоєк (V курс).

Конференція розпочалась Молебнем, який відслужили в храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Молитву очолив владика Ігор Ісіченко, а співом її супроводили семінаристи КТДС. Опісля Молебню відбулося відкриття конференції, що розпочалося з художніх читань за участю учасників дитячого зразкового театру-студії "Дивосвіт". Із вступним словом виступили: директор Козівського районного краєзнавчого музею п. Алла Улішак та адміністратор парафії Успіння Пресвятої Богородиці о. Михайло Забанджала. Відтак розпочалися доповіді учасників конференції. Деякі доповідачі приїхали з далеких куточків України. Одним із них був преосвященніший владика Ігор Ісіченко, який виступ із доповіддю «Могилянський Київ перед викликами Хмельниччини».

Наші брати виступали із такими доповідями: «Внесок митрополита Андрея Шептицького та патріарха Йосипа Сліпого в розвиток національної освіти українців» (Юрій Сич); «Образ Володимирового хрещення у релігійній полеміці початку XVII століття» (Павло Лоєк).

Брат Юрій у своїй доповіді розповів про двох визначних архиєреїв УГКЦ, їхній науковий доробок і продемонстрував їхню діяльність для розвитку національної освіти українців. Брат Павло у своїй доповіді звернув увагу на релігійну полеміку XVII ст., зокрема на твір Лева Кревзи «Оборона церковної єдності» і твір Захарія Копистенського «Палінодія».

Варто зазначити, що семінаристи взяли активну участь у конференції. Брат Юрій разом з іншими учасниками конференції урочисто погашав тематичний конверт. Під час доповідей брати ставили дуже цікаві запитання.

Брати-семінаристи були задоволені конференцією та висловлюють щиру подяку за запрошення Козівському краєзнавчому музею та з нетерпінням чекають продовження подібних наукових конференцій.

бр. Гліб Улішак, ІІ курс КТДС

30552


більше...

Читайте також: