ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи активно послужили під час посвячення нового храму УГКЦ у селі Мехедівка (Черкаська область)

Семінаристи активно послужили під час посвячення нового храму УГКЦ у селі Мехедівка (Черкаська область)
11 20:48 2018 0 коментарів 757 переглядів

10 червня 2018 року Божого у селі Мехедівка, Драбівського району, Черкаської області відбулось посвячення нового храму УГКЦ.

Об 11 годині настоятель храму Успення Пресвятої Богородиці протопресвітер черкаський о. Юрій Голоднюк та парафіяни радо зустріти преосвященнішого владику Йосифа (Міляна).

Після облечення владики почали чин освячення храму. Спершу помолились вступні молитви, далі владика покропив престіл свяченою водою, відтак приступили до миття. Після того, як престіл було помито, його напували вином, як символ кровної жертви Христа та мучеників Церкви, а відтак напували рожевою водою і мазали миром.

Після цього процесія вирушила з мощами в обхід довкола храму. Після обходу храму преосвященніший владика Йосиф (Мілян) урочисто заніс мощі бл. Миколая (Чарнецького) в новий храм, відтак їх вклали у престіл та залили воском.

Потім почалась святкова Літургія на новоосвяченому престолі, яку звершував преосвященніший владика Йосиф (Мілян) у супроводі отця-декана та ієреїв з Черкаської області, та протодиякона Михайла Продіуса, які приїхали відслужити разом Божественну Літургію. Під час Богослужіння брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії прислуговували та співом супроводили молитву.

На проповіді владика згадав про те, що Драбівка постраждала від геноциду 1923-1933 рр., коли на цих теренах люди вмирали від штучного голоду. Також владика провів аналогію до свята, яке ми відзначали цієї неділі: свято Пресвятої Євхаристії. Єпископ навчав, що коли приймаємо Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа, Бог із великої любові вкладає у нас Себе Самого. І ця Пожива потрібна для людської душі не менше, ніж їжа та питво для тіла.

Владика нагадав парафіянам, що храм – це не лише культова споруда, а – дім Божий, даний, щоб ми могли прийти до неба… У храмі, в кивоті, на нас завжди чекає Христос.

Також нам слід дбати і за храми нашої душі, не опускати частої сповіді. Саме через це слід пильнувати, щоб не зневажати жодної людини, бо часто так буває, що люди шанують ікони, а інших людей зневажають.

Владика нагадав, що Церква – це люди, тому заохочував парафіян частіше збиратись разом на молитву, кликати на молитву дітей, дбати не лише про дім Божий, щоб він був прикрашений і прибраний, а й про територію коло храму.

Після Літургії парафіяни частувались солодким почастунком і раділи святу.

бр. Юрій Іленков, ІІІ курс КТДС

29621


більше...

Читайте також: