ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи послужили під час Утрені з покаянним каноном Андрея Критського у Патріаршому Соборі

Семінаристи послужили під час Утрені з покаянним каноном Андрея Критського у Патріаршому Соборі
12 16:29 2019 0 коментарів 274 переглядів

У середу, 10 квітня 2019 року Божого, у Патріаршому соборі Христового Воскресіння відбулася Утреня з покаянним каноном Андрея Критського. Молитву очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав, співслужили священики Київської Архиєпархії. Семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії прислуговували та провадили богослужіння співом.

«На Страшному суді все стане явним усім. А про те, що сьогодні я приніс перед Богом у покаянні, знаю тільки я і Він. Його милосердя і моє покаяння сьогодні можуть змінити мою особисту історію, історію мого народу. Можливо, навіть людства», – промовив Патріарх Святослав після молитви.

За словами проповідника, цей вечір у нашому покаянному шляху Великого посту – це дуже особливий момент, адже є моментом особливого духовного стояння людини перед Богом. «Слухаючи слова Великого канону Андрея Критського, ми наче знову пережили всю історію людства: починаючи від створення світу і аж до цього дня. Ми чули про гріхи грішників, чесноти праведників. Чули заклик тих цуратися, а тих наслідувати», – розповів Предстоятель.

Але, за його словами, існує одна відмінність між стоянням на Страшному суді та стоянням у цей вечір. «Тоді, коли Суддя засяде, коли книги відкриються, усе тайне стане явним, нагоди для покаяння вже не буде. Тоді людина лише почує проголошений на весь усесвіт вирок, у яку вічність вона входить», – сказав Блаженніший Святослав.

Проте ми чули, додав проповідник, настирливий заклик і наголошення на тому, що нагодою, моментом для покаяння є саме момент у цей вечір. Тому схиляли коліна, голови, серця перед Господом, співаючи: «Помилуй мене Боже».

«Ми сьогодні просимо нашого милосердного Господа відродження для нас, для нашого народу. У покаянні ми просимо спасіння», – додав духовний лідер греко-католиків.

10.04.2019 Утреня з каноном Андрея Критського

Джерело: Київська Архиєпархія УГКЦ

Фото: Київська Архиєпархія

33705


більше...

Читайте також: