ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи послужили під час освячення храму Успіння Пресвятої Богородиці (м. Лубни, Полтавська обл.)

Семінаристи послужили під час освячення храму Успіння Пресвятої Богородиці (м. Лубни, Полтавська обл.)
Жовтень 21 22:20 2018 0 коментарів 693 переглядів

Сьогодні, 21 жовтня, на теренах Харківського екзархату відбулось освячення храму Успіння Пресвятої Богородиці з чином покладення антимінса. Храм знаходиться на Полтавщині, у місті Лубни, де проживає 50 тисяч чоловік. Парохом святині є о. Василь Улішак. Святителям був владика Василь (Тучапець). На посвячення храму також прибули брати-семінаристи, які змогли послужити. Дійство розпочалось із церемонійної зустрічі владики, якого зустрічали отці, що прибули з Кременчука (о. Роман Отаман), Полтави (о. Максим Кролевський), Києва (о. Ростислав Височан), Охтирки (о. Юрій Целеп) та парох храму, і діти. А також дуже багато вірних та міська влада. Приїхала на освячення військова частина міста Лубни, яка долучилась до організації свята.

Владика на проповіді проаналізував притчу про сіяча, який сіяв зерно. Єпископ сказав, що цей храм буде місцем, де ми зможемо прийняти Слово Боже, яке нам буде сіяти сіяч. Після Літургії владика висловив подяку пароху, вручив грамоту за це служіння та зазначив: «Завдяки наполегливій кропіткій праці отця ця каплиця сьогодні стала ще одним святим місцем в Лубнах та його окрасою».

У свою чергу отець Василь висловив щиру синівську подяку владиці Василю і звернувся до парохіян та гостей: «Сьогодні, любі брати та сестри, ми освятили цю капличку для кожного із нас, для того, щоб ми мали змогу ходити та молитись до Бога, дякувати Йому та просити тих ласк, які він нам посилає. Ця каплиця є спільною справою. Будівництво відбувалось спільно, кожний із вас вклав щось своє: хтось молитву, хтось фізичну працю, інший доклався матеріально. Пам’ятаю одного вечора ми розвантажували бруси, і йде знайомий мені чоловік, та каже: “Отче, я хочу вам допомогти”… Я дуже вам вдячний за вашу допомогу, адже без вас нічого би не було, і нехай вас візьме під опіку Матінка Богородиця… Але хотів, щоб ця спільна праця перейшла в спільну молитву, тож прошу вас приходити та спільно молитись».

Після Служби Божої люди могли почастуватися обідом, який приготували військові та парохіяни. Після запашного борщу та теплої каші на людей чекав концерт, під час якого виступали місцеві колективи, а також наші брати-семінаристи. Зі словом до глядачів звернулась гостя із Києва п. Наталка Осьмак, дочка Кирила Осьмака, що був Президентом Української Головної Визвольної Ради. Концерт закінчився піснями їмості Надії, яка є учасницею гурту тріо «Глорія».

На освячення храму приїхали: бр. Андрій Хомен (V курс), бр. Марко Коберинко (ІІІ курс), бр. Андрій Розлуцький (ІІ курс), бр. Андрій Павлик (ІІ курс) та бр. Гліб Улішак (ІІ курс).

бр. Гліб Улішак, ІІ курс

 

31885


більше...

Читайте також: