ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи побували на концерті з нагоди 100-річчя від дня заснування Київської капели бандуристів

Семінаристи побували на концерті з нагоди 100-річчя від дня заснування Київської капели бандуристів
Жовтень 25 09:22 2018 0 коментарів 272 переглядів

У понеділок, 22 жовтня 2018 року Божого, відбувся історичний концерт з нагоди 100-річчя від дня заснування Київської капели бандуристів. Брати Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ та с. Августина Чорноуз відвідали дану історичну подію і насолоджувались неперевершеним співом та грою заслужених митців.

Рівно 100 років тому, у 1918 році, у місті Києві було засновано Київську капелу бандуристів. Із моменту створення капела воювала на фронтах, пережила голод, арешти, репресії та розстріли більшовицької влади. Під час Другої світової війни, капеляни були в німецькому полоні, працювали в концтаборах, де своєю піснею підтримували дух усіх людей. Після війни колектив, який займав чітку проукраїнську позицію, не зміг повернутись до радянської України і тому в повному складі виїхав до США. Там митці плекали та розвивали українську традиційну культуру співу та мріяли про повернення на Батьківщину. У той же час, після війни, у Києві на офіційному рівні відновлено діяльність капели бандуристів, яка швидко здобула широке визнання. Так, після Другої світової війни продовжували працювати дві капели: кожна у своїх культурних та соціальних умовах старались плекати та популяризувати багату українську культуру.

22 жовтня відбулась історична подія в українській культурі: бандуристи, що були роз’єднанні більш ніж 50 років, знову з’єднались і дали блискучий спільний концерт на сцені Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.

Дана мистецька подія має справді історичне значення для української культури. Подія знакова настільки, що Нацбанк випустив ювілейну монету номіналом 5 гривень, на якій викарбовано символіку капел і напис «100 років Українській капелі бандуристів».

Концерт був блискавично успішним. Після кожної пісні лунали довгі та щедрі аплодисменти. Глядачі часто аплодували стоячи, а вигуки «браво» годі було полічити. Концерт був дивовижним, історичним та знаковим. На закінчення всі урочисто заспівали Гімн України та «Реве та стогне...». Останній твір, за традицією, всі присутні співали стоячи.

Цей концерт був незабутній, він закарбується в пам’яті на все життя.

бр. Юрій Іленков, IV курс

31997


більше...

Читайте також: