ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семiнаристи КТДС взяли участь у чинi освячення Прокатедрального собору святого Миколая у Рiвному

Семiнаристи КТДС взяли участь у чинi освячення Прокатедрального собору святого Миколая у Рiвному
Грудень 20 22:06 2017 0 коментарів 422 переглядів

Зрадів я, як мені сказали:

«Підемо в дім Господній!»

Пс. 122,1

19 грудня, у день пам’яті Святого Миколая глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейський чин освячення собору у м. Рівному, Луцького екзархату. Також на молитві були владика Ігор (Возьняк), архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Василій (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, владика Михайло (Бубній), екзарх Одеський, владика Василь (Івасюк), Єпарх Коломийський, владика Віталій (Скоморовський), єпископ Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви та багато священиків. Наші брати семінаристи, зокрема октет «Аксіос» та архиєрейська прислуга радо служили на освяченні Божого храму.

Парохом собору є о. Євген Остапенко, який розпочав своє служіння у м. Рівному у 1996 році. За 21 рік служіння отця Божою благодаттю та стараннями християн не тільки Рівного, а й усього світу тут постав величавий собор, другий після катедри. На молитві були присутні численні вірні, які сіяли радістю освячення нового Божого храму.

На проповіді Отець і Глава УГКЦ звернув увагу вірних на осердя Христового Євангелія, - любов. Бог, якого ми звіщаємо, є любов’ю, яка є безкорисливим даром для кожної людини. «Людина, яка не любить, уже вмирає, каже Йоан Богослов. А той, хто отримавши від Бога дар любові, відповідає йому взаємністю, уже живе». Як зазначив Блаженніший, «цей храм буде часом і простором об'явлення божественної любові. Кожен потребуючий зможе сповнитися усіма дарами, яких потребує.»

Прикладом того, що любов справді існує, що в любові можна жити і нею чинити ближньому діла любові є св. Миколай Чудотворець, про якого можемо сказати, що він пізнав Бога. «Але водночас св. Миколай запрошує нас любити не словом, не язиком, а ділом та істиною. Ми сьогодні справді можемо сказати собі і людям, що ми є християни лише тоді, коли навчимося діяльної любові», - сказав Блаженнiший.

У молитві на освячення храму Блаженніший Святослав молився, щоби він був наповнений споконвічним світлом, був Божою оселею, місцем перебування Божої слави, пристанню переслідуваних, лікарнею стражденних, захистом немічних, прогнанням бісів; просить, щоб Божі очі день і ніч споглядали на нього, а Божі вуха щоб були чуткі на молитву тих, що будуть приходити до нього зі страхом Божим і побожністю.

Тож приходьмо і ми до Божого Храму з вірою, що все те, що Господь обіцяє, те і сповняє. Але так як слуга, який приступає до свого пана і хоче бути вислуханий, має бути йому милий і вірний, так і ми, приступаючи до Господа, маємо бути чисті серцем і душею.

Повний відеозапис події Ви можете нижче:

тут

Переглянути проповідь Блаженнішого Святослава Ви можете тут.

бр. Назар Шевчук, IV курс

Фото: Назарiй Iванiв

26978


більше...

Читайте також: