ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи КТДС та ієр. Юрій Косач відслужили Панахиду у заповіднику «Биківнянські могили»

Семінаристи КТДС та ієр. Юрій Косач відслужили Панахиду у заповіднику «Биківнянські могили»
Листопад 10 12:26 2018 0 коментарів 118 переглядів

9 листопада 2018 року Божого в Національному історико-меморіальному заповіднику відбувся захід присвячений вшануванню пам'яті Михайла Бойчука, видатних українців та інших людей, знищених Радянським режимом та похованих у братніх могилах у биківнянському лісі. Брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ на чолі з ієр. Юрієм Косачем теж взяли участь у даному заході.

Михайло Львович Бойчук – видатний український художник, маляр-монументаліст, засновник одноіменної самобутньої школи українського мистецтва. Цю людину визнано у всьому світі, він був у переліку найкращих художників світу того часу, а його генія можна сміливо порівняти до генія Шевченка. Цікаво, що Михайло Бойчук свого часу був підтриманий А. Шептицьким, за кошти якого навчався у Віденській Академії Мистецтв. Видатний художник був заарештований 25 листопада 1936 органами НКВС, а 13 липня 1937 в Києві його разом з талановитими учнями Іваном Падалкою та Василем Седляром розстріляли. Дружину видатного митця, Софію Налепинську-Бойчук, видатну українську художницю-графіка, було заарештовано за місяць до смерті її чоловіка. Її спіткала така ж трагічна доля, і навіть більше: через її скатоване співробітниками НКВС тіло на похороні її труна так і залишилась закритою.

Під час заходу пам'яті зі словом виступили директор заповідника Богдан Біляшівський, заступниця генерального директора з наукової роботи Тетяна Шептицька та старший науковий співробітник Тамара Бойко. Також зі словом виступив архітектор, заслужений художник України Володимир Мельниченко, який промовив слово до всіх учасників заходу.

На завершення офіційної частини учні 23 школи прочитали вірші та заспівали пісні, як символ пам'яті і незламності українських талантів. Після них виступила член національної спілки художників України Наталя Полтавець, яка заспівала дві чудові пісні під гітару. Після цього учасники попрямували до місця масових поховань, де у супроводі ієр. Юрія Косача та братів-семінаристів відслужили Панахиду за всіма вбитими за Україну.

Нагадаємо, що в Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» поховано більше 18000 тисяч людей, про яких знаємо офіційно (є документи в СБУ). Справжня цифра, до якої більше схиляються науковці лежить в межах від 30000 до 100000 людей.

Вічна пам'ять всім загиблим героям та іншим невинно убієнним людям, які постраждали від сталінського радянського режиму!

бр. Юрій Іленков, IV курс

 
32074


більше...

Читайте також: