ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Семінаристи 6-го курсу розповіли про життя у семінарії на «Радіо Марія»

Семінаристи 6-го курсу розповіли про життя у семінарії на «Радіо Марія»
Листопад 03 12:09 2017 0 коментарів 288 переглядів

30 жовтня о 13:00 брати 6-го курсу Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ розповіли про особливості життя у їхньому навчальному закладі. «Життя семінаристів КТДС» – тема прямого ефіру «Радіо Марія». Розмова присвячена різним аспектам життя та формації майбутніх священиків: духовне життя, навчання, праця, комунікація і дозвілля. Послухати запис програми можна на сайті «Радіо Марія».

Якщо зацікавились життям семінарії, чи хочете ви або ваші близькі в ній навчатись, контактуйте за вказаною на сайті контактною інформацією, або заходьте на сторінку у Фейсбук та надсилайте ваші питання приватним повідомленням. Про основні моменти життя семінариста можете глянути далі.

Духовне життя. Священик – Божий чоловік, людина молитви. У семінарії день організований так, що на молитву часу вдосталь кожного дня – вранці, в обід, ввечері. Це наближує до Бога, формує стосунки з Ним. Щомісяця відбувається духовна віднова – чудовий час зупинитись у тиші, подивитись на себе, оцінити свій стан, побачити гріхи, зрозуміти що мене «мучить» і розпочати з цим боротьбу. Мінімум година часу кожного вечора є на тишу та духовне читання – час побути наодинці з Богом: «Ти тут, і я тут – у цьому ввесь сенс молитви» (о. Генрі Ноуен). Формування майбутнього священика включає виховання у покорі та послусі, що вкрай необхідно для священика, котрий все життя повинен служити Богу та духовним потребам вірних. Обов’язковою в семінарії є участь духівника у житті кожного брата. Це та гарна можливість через спілкування та поради, у яких відчувається величезний досвід, могти уникнути багатьох помилок та ефективно поглиблювати духовне життя.

Навчання. Життя у сучасному світі вимагає від священика вміння відповідати на питання, які ставить людство. З одного боку він повинен знати християнське віровчення, його культуру та традицію. З іншого  мусить бути обізнаним у загальнолюдській культурі. Власне, тому семінарія не тільки вчить суто християнських дисциплін. Навчання у семінарїї має таку структуру: 6 років навчання, з яких перші 3 – вступні та філософські предмети, наступні 3 роки – в основному богословські. Під час першого трьохрічного періоду братів навчають церковного співу, літургіки, історії християнської церкви, сакрального мистецтва, історії релігій. Також вони знайомляться з соціологією та психологією, вчать англійську й античні мови. Особливе місце займають філософські дисципліни  онтологія (теорії реальності) та гносеологія (теорії пізнання), логіка (теорії мислення) та етика (теорії цінностей), також філософія релігії, філософія політики, філософія природи, теодіцея, або як вона ще називається “філософія Бога”. Третій рік студій вінчається написанням письмової праці з філософських дисциплін, яка демонструє рівень знання студента та вміння орієнтуватись у філософській літературі.

Починаючи з 4-ого курсу, брати вивчають богословські предмети  систематична теологія: вступ, фундаментальна теологія, христологію, тринітологія, пневматологія, маріологія, есхатологія. Окрім цього, навчання включає моральне богослов'я, біоетику, суспільне вчення Церкви, канонічне право, катехитику, проповідництво, педагогіку. Отримані знання тестуються на іспиті з богослов’я наприкінці 5-ого курсу – бакалаврський захист. На 6-ому курсі студенти пишуть дипломні праці для завершення богословських студій та здобуття ступеня магістра теології.

Праця – важливий елемент життя кожного виховання кожного, зокрема і семінариста. Розподіляється вона відповідно до здібностей та можливостей кожного. Праця  це цілий окремий блок семінарійної активності. «Насправді, якщо говорити про фізичну працю у семінарії – то обов’язково пригадуються моменти, коли ми ставали такою вервичкою і передавали з рук у руки цеглини. Це завжди викликало в нас багато емоцій, часто співали в процесі роботи пісень»,  говорив брат Василь Пишкович. У більшості храм і корпуси збудовані, відповідно, роботи на будівництві менше. Проте брати проводять й іншу роботу, зокрема волонтерську: толока в селі, прибирання околиць лісу, допомога у Патріаршому Соборі, толока в музеї села Пирогове. До того ж, кожен студент від першого курсу отримує певний обов’язок, який повинен відповідально виконувати і тим приносити користь для спільноти.

Комунікація. Хоч і семінарія – структура закритого типу, проте не відгороджена від суспільства, а навпаки активно з ним взаємодіє через різні комунікативні зв’язки. Брати щотижня проводять катехизацію при семінарії, часто, на запрошення священика, в інших місцях. Через волонтерську працю масовим явищем є відвідування військовослужбовців у госпіталях, студентів у ВНЗ, спільнот «Віра і Світло». Кожної першої п’ятниці місяця семінаристи також проводять біблійні читання на Майдані у храмі Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників. Часто в семінарії відбуваються різноманітні заходи: проводяться дні творчості Ліни Костенко, Тараса Шевченка, день пам’яті Героїв Небесної Сотні, козацькі забави, КВК, день української пісні, свято Св. Миколая, різдвяний вертеп, вистави, присвячені митрополиту А. Шептицькому, патріарху Й. Сліпому. Більшість із вищепереліченого семінаристи презентують для загалу на різноманітних заходах чи то Києва, чи інших місць.

Дозвілля. Вільний час у будень: з 14:30 до 16:00, 19:30 до 21:00. Якщо є робота, то вільний час, зазвичай після обіду, може бути використаний для її виконання. У вільний час дозволено користуватись телефонами, комп’ютерами, займатись у спортзалі, грати футбол і, звичайно ж, навчатися.

Вільний час у неділю та свята: вільного часу більше, ніж у будні та суботу. Розпочинається зазвичай з 11:00 й триває до 21:00. В цей час дозволено те ж, що і у будні, проте можна покинути територію закладу, поїхати до Києва чи іншого населеного пункту. Часто бувають поїздки братів у різні місцевості України для прислуговування біля владики чи співу на різних богослужіннях.

бр. Микола Лесюк, VI курс

26074


більше...

Читайте також: