ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Свято «теплого Миколая» на Аскольдовій Могилі

Свято «теплого Миколая» на Аскольдовій Могилі
24 15:17 2017 0 коментарів 252 переглядів

22 травня у храмі святого Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі в день перенесення мощей цього святого відбулась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив преосвященніший владика Йосиф (Мілян). Від семінарійної спільноти КТДС були присутні наші брати та два священики: ректор прот. Петро Жук та префект з навчальної частини о. Роман Островський.

Перенесення мощей св. Миколая відбулося в кінці XI ст. з Мир Лікійсь­ких до м. Барі в Італії. Це відбулося після того, як магометани зайняли Малу Азію, в якій була місцевість із мощами святого. Італійські купці з Барі, які шанували св. Миколая та вважали його опікуном мореплавців, ведучи торгівлю на цих територіях, викрали мощі святого і перевезли їх до Італії. Прибули мощі святого до м. Барі 9 травня 1087 року. Свято перенесення мощей святого Миколая Чудотворця 9 (22) травня установив папа Урбан II в 1089 році. Біля мощей відразу почали діятися чуда.

Після Божественної Літургії владика Йосиф привітав усіх вірних із цим святом, здійснив чин освячення води а також посвятив хрест для новоспорудженої дзвіниці. Закінчилось святкування трапезою для всіх вірних.

бр. Назар Шевчук, ІІІ курс КТДС

23289


більше...

Читайте також: