ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Свято першої Сповіді та урочистого Святого Причастя на парафії Пресвятої Трійці

Свято першої Сповіді та урочистого Святого Причастя на парафії Пресвятої Трійці
04 19:47 2018 0 коментарів 637 переглядів

У неділю всіх святих на нашій парафії Пресвятої Трійці було справді велике свято, адже до першої Сповіді приступили шестеро діточок, після чого всі вони причастилися Тіла та Крові Господа Нашого Ісуса Христа.

Діти спільно з їхніми катехитами подолали чималий шлях, довжиною в один рік, що дало їм зможу сьогодні сказати «ні» гріхові, та в присутності своїх рідних, хресних та близьких засвідчити з’єднання з Христом. Діти сповідались нашим отцям, а через них самому Богу із своїх гріхів, та з великою радістю очікували початку Літургії.

Перед початком Літургії, як і годиться, хресні батьки привели діток до притвору храму. Колись вони приносили їх сюди, тримаючи на руках, ще такими маленькими і цілком безпорадними, а сьогодні діти вже самі впевнено крокують до зустрічі з Господом. У притворі відбулося відречення від сатани та всіх його діл, після чого одразу ж трикратне засвідчення злуки з Христом та декларування своєї віри. Діти, тримаючи в руках білі квіти, пройшли під вишитими рушниками, залишивши їх під іконами Христа та Богородиці, як дар вдячності за цей день.

Розпочалася Літургія, в якій діти брали активну участь, адже сьогодні кожен із них читав декілька віршів із недільного апостола. Цікавою була для усіх і проповідь, адже прот. Петро Жук, демонструючи просфору, розповів дітям та усім присутнім про те, як у Таїнстві Євхаристії хліб перемінюється у Тіло, а вино – у Кров, так і наше життя, коли ми приймаємо Господа до свого серця, перемінюється, але не нашою силою, а благодаттю Божою. Приймаючи Тіло і Кров Господа, ми стаємо учасниками життя вічного і безкінечної радості. Отець поставив дітей у приклад їх рідним, адже тепер їхні душі стали чистими, а серця готові до прийняття найбільшого дару, який тільки можемо прийняти. У цьому і полягає святість – дозволити Христу мешкати в твоєму серці, а Він, у свою чергу, сповнить наше життя всяким добром.

Опісля Літургії отець привітав дітей із великою подією у їхньому житті та вручив пам’ятні альбоми та молитовники, якими вони тепер зможуть радо користатися. Діти приготували для присутніх сюрприз, адже розповіли вірші вдячності Богу та рідним за велике свято та проспівали пісню про Царя, який тепер мешкає у їх серцях. Ще одним елементом свята було запускання повітряних кульок з іменами, які полетіли високо в небо, немов би передаючи привіт Богу!

Ну і звичайно, таке свято не могло обійтися без столу солодких частунків, які ми всі разом споживали, дякуючи Богу за цей день, радіючи даром життя, першої Сповіді та урочистого Святого Причастя наших маленьких, але таких любих парафіян!

бр. Михайло Крамар, IV курс КТДС

29496


більше...

Читайте також: