ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Свято Покрови Пресвятої Богородиці у КТДС

Свято Покрови Пресвятої Богородиці у КТДС
Жовтень 15 19:50 2017 0 коментарів 625 переглядів

Ще не чувано ніколи, щоб Вона не помогла,
Чи у горі, чи в недолі цього земного життя…
 

14 жовтня Церква святкує свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день розпочався з Великої Утрені та урочистої Божественної Літургії, яку очолив духівник Київської Трьохсвятительської духовної семінарії отець Єронім Івашків у співслужінні з префектом семінарії отцем Романом Островським.

Свято Покрови Пресвятої Богородиці є святом усіх людей, в яке ми згадуємо момент, коли віддаємося під покров нашої Матері. Це свято покрову і захисту материнської опіки Пречистої Діви Марії над усім людом.

Цей празник є торжеством, що відбувається тут і зараз. У 8 ст. на Константинополь напали з півночі варяги. Вони застали зненацька славну столицю Візантійської імперії. Місто було без війська, тому Патріарх, розуміючи це, закликає всіх людей до молитви. Під час такого тривожного моління Пречиста Діва Марія прийшла до храму як одна з молільників. Її бачили святий Андрій юродивий Христа ради, але також Її бачили й інші люди. Богородиця простягнула свій омофор над людьми. Це символізувало покров і захист люду і міста. Вона стала ніби однією з тих людей. Як Матір любить своїх дітей, так і ще більше наша небесна Мати любить нас. Марія врятувала стіни Константинополя від наступу варягів.

Пам’ятаючи про нашу небесну Матір, прибігаймо до неї з молитвами та проханнями, бо Вона – та, яка зажди за нас заступається перед Господом.

14 жовтня український народ також вшановує День захисника України. Тому приносимо найкращі побажання для наших захисників і просимо в молитві до Пресвятої Богородиці за них. Просимо за дар небайдужості, мужності і любові. Не забуваймо про нашу найбільшу допомогу для наших військових – молитву, бо скільки більше може Господь, коли у Нього просимо. 

бр. Іван Височанський, ІІІ курс

25926


більше...

Читайте також: