ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Святкування 1030-ліття Хрещення України у м. Ґенті (Бельгія) з семінаристами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії

Святкування 1030-ліття Хрещення України у м. Ґенті (Бельгія) з семінаристами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії
17 21:38 2018 0 коментарів 387 переглядів

12 серпня на парафії Різдва Івана Хрестителя, що в м. Ґент (Бельгія) відбулись урочистості з нагоди 1030-ліття Хрещення України. Святкування розпочались Божественною Літургією, котру співали брати Київської Трьохсвятительської духовної семінарії: Марко Коберинко та Андрій Хомен. Вони прибули на запрошення свого колишнього настоятеля о. Івана Данчевського. Після Літургії відбувся концерт духовної та української пісні. Літургійний спів, глибокі слова духовних творів, жартівливі народні пісні подарували усім присутнім відчуття вдячності Богові за дар віри, відчуття затишку великої української родини! На завершення концерту зі словами подяки до братії та усіх присутніх звернувся парох бельгійської громади та декан м. Ґент о. Юрген, котрий був здивований міцною вірою та любов’ю українців до Церкви та свого народу. Вірні ще довгий час насолоджувались спілкуванням із семінаристами та ділились радістю, котра сьогодні наповнювала серця всіх присутніх.

Враження:

Бр. Андрій Хомен: «Я дуже вдячний о. Івану за запрошення до Бельгії, адже побував там вперше і хотів побачити, як живе отець, і де проходить його служіння. Також було приємно спілкуватися із українцями, які прожили немалий відлік часу в Бельгії і є активними парафіянами о. Івана, і вірні з’їжджаються із різних околиць щонеділі в м. Гент на недільну Божественну літургію! Дуже гарно провели час із о. Іваном та братом Марком. Сміючись, я сказав до о. Івана: “Отче, знайте, що ми приїхали до Вас не як до префекта, а як до доброго друга”. Я приємно вражений екскурсію Бельгією. Ми відвідали: Брюссель, Гент, Брюгге, Антверпен. У кожному місті ми заходили до катедр та інших церков і проспівували молитву «Під твою милість». У цей час різні туристи, які були присутні, робили зйомки, фотографували і запитували, хто ми та звідки. Від реакції та відгуків про спів, ми самі були приємно вражені. Я, як семінарист, дуже радий і дякую Богу за можливість відвідати та побачити життя священика, котрий служить для наших емігрантів у Європі. Відчув те, що люди чекають і хочуть бачити біля себе духовенство, адже їм по-особливому є важко, бо живуть на чужині, не чують рідної мови навколо себе, інколи шукають того чи іншого священика. Тому для себе зрозумів, що священик, як такий, потрібний всюди і завжди. Тому щиро вдячний о. Івану за запрошення, щиру та теплу гостинність, за цікаві екскурсії, за знайомство із українцями та місцевими друзями, а також за гармонійний спів, який ми творили разом на славу Божу!»

Бр. Марко Коберинко: «Бельгія – країна постійних дощів, але до нашого приїзду Бог приготував для нас сонячне та безхмарне небо. Гент, у якому ми перебували, справив на нас велике враження, було якось затишно і спокійно, немов маленький Львів. Брюгге просто заворожувало своїми вузенькими вуличками, мальовничими маленькими будиночками та глибокими річковими каналами. Антверпен – багатий своєю архітектурою та є найбільшим бізнес центром Бельгії. Дякуючи такому екскурсоводові і провідникові отцеві Іванові, ми мали змогу насолоджуватися перебуванням у Бельгії. Парафія в Генті хоч і маленька, однак дуже дружня, згуртована і сильна. Співаючи Літургію і даючи опісля концерт, мав відчуття, ніби ми десь в Україні на святковій Літургії. Дивлячись в очі людей, парафіян, бачив сльози, сльози радості і водночас туги за рідним домом, за рідною землею. Було надзвичайно приємно подарувати людям ті хвилини радості і усмішки на їхніх обличчях. Дякуємо отцеві Іванові, який так щедро і тепло нас приймав, за його плідну роботу на своїй парафії. Дякуємо за таку нагоду відкрити для себе ще одну частинку світу, яку так гарно сотворив і прикрасив Бог».

Послухати записи пісень можна за посиланням: https://www.facebook.com/groups/595182390868019/permalink/640090353043889/ 

30746


більше...

Читайте також: