ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Сім'я пожертвувала комплект священичих риз на семінарійний храм Пресвятої Трійці

Сім
09 14:54 2018 0 коментарів 154 переглядів

Ще одна родина у рамках акції «Подаруй свящиничі ризи у храм Пресвятої Тройці» пожертвувала священичі ризи для нашого семінарійного храму. Отож, пояснення наступного елементу священичого одягу:

Єпитрахиль, або попинка - це частина богослужбового одягу священика. Лише священики мають право носити єпитрахиль. Єпитрахиль має вигляд довгої стрічки, що огинає шию і обома кінцями спускається на груди.

Спочатку єпитрахиллю був дияконський орар, який на знак подвійних (порівняно з дияконом) благодатних дарувань при хіротонії диякона в ієрея, складали удвоє, перекладаючи другим кінцем зі спини на груди. Згодом обидва кінці єпитрахилі стали спереду скріплювати ґудзиками.

Єпитрахиль надягають поверх стихара (у повному облаченні) або ряси (у малому). Він символізує благодатні дарування ієрея як священнослужителя. Архиєрей носить єпитрахиль на знак збереження ієрейських благодатних дарувань. Без єпитрахилі священик і єпископ не можуть правити жодної служби. Проте бувають вийнятки. У крайніх випадках (наприклад, в умовах гонінь на Церкву, а також якщо священик знаходиться в ув'язненні) заміною єпитрахилі може послугувати будь-який довгий шматок матерії або мотузки, благословенний як єпитрахиль. Згодом цей благословенний предмет можна використовувати лише як єпитрахиль або спалити.

Спереду на єпитрахиль нашивають три пари хрестів на обох її половинах. Це символізує, що ієрей може здійснювати шість церковних таїнств, сьомий хрест нашитий на тій частині єпитрахилі, що знаходиться на шиї: це символізує, що священик прийняв своє священство від єпископа і підвладний йому, а також те, що він несе на собі тягар служіння Христу.

У єпископському (архієрейському) облаченні єпитрахиль надягається на підрясник під сакос.

Відповідником єпитрахилі в римо-католицькій літургійній традиції є стола.

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

Фото: http://kramnycia.org.ua 

27543


більше...

Читайте також: