ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Сім'я пожертвувала комплект священичих риз на семінарійний храм Пресвятої Трійці

Сім
10 21:53 2018 0 коментарів 203 переглядів

Висловлюємо щиру подяку родині, яка долучилися до акції «Подаруй священичі ризи у храм Пресвятої Трійці», жертвуючи кошти на священичі ризи для семінарійного храму Пресвятої Трійці. Щире спасибі Вам за цю підтримку і велику щедрість.

Орар – це елемент одягу диякона, який має вигляд довгої вузької стрічки з парчевої або іншої кольорової тканини. Його носять не тільки диякони, а й протодиякони, а також відповідні їм у чорному духовенстві ієродиякони і архідиякони.

Слово «орар» походить з латинського «os, oris» (уста, обличчя) і означає рушник для витирання лиця. У повсякденному побуті на Сході, з якого орар взятий для церковного вжитку, у знатних людей був звичай носити на плечах подібні рушники для витирання обличчя. У Сирії ще в кінці XIX ст. носили такі рушники.

Найімовірніше, орар у новозавітній Церкві виник із убруса (рушника), котрим у старозавітних синагогах із підвищення давали знак виголошувати «Амінь» при читанні Писання. Інша версія, чому орар став елементом одягу диякона, тому що цим рушничком вони витирали уста тим, що приступають до чаші зі святою Кров’ю.

У найдавніші часи орарі були саме рушниками, а потім стали полосами. Форма залишається такою самою, лише колись орарі були вужчими.

Орар символізує ангельські крила, а сам диякон ніби уподібнюється ангелові, готовому виконувати волю Божу. Крім того, орар є символічним зображенням благодатних дарувань диякона як священнослужителя. Їх особливістю у древні часи було те, що на них вишивалася (або писалася чорнилами) пісня ангелів, яких символізують диякони, «Свят, свят, свят» писали в один рядок по довжині, буква під буквою.

Орар носиться на лівому плечі, поверх стихаря. Як і інші богослужебні убрання, орари бувають різних кольорів (кожен із них має своє символічне значення) і надягаються залежно від дня, у який відбувається богослужіння. Архідиякон і протодиякон одержують право носіння подвійного ораря – двох орарів, з яких один одягнений, як у диякона, а другий спускається від лівого плеча до правого стегна й з'єднується кінцями.

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

27554


більше...

Читайте також: