ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Сім'я пожертвувала комплект священичих риз на семінарійний храм Пресвятої Трійці

Сім
09 21:26 2018 0 коментарів 277 переглядів

Висловлюємо щиру подяку родині, яка зголосилася допомогти, жертвуючи кошти на священичі ризи для семінарійного храму Пресвятої Трійці у с. Княжичі. Щире спасибі Вам за цю підтримку і велику щедрість.

Ще однією частиною богослужбового одягу священика є фелон (грец.φαιλόνιο).

Фелон – «це верхній богослужбовий одяг священика без рукавів. За церковною символікою фелон означає верхній царський одяг (хламиду), в який зодягнули Ісуса Христа під час суду у Пилата».

Симеон Солунський про фелон пише таке: «Білизна цієї одежі означає чистоту, святиню і сіяння Божественної слави... Фелон шиється без рукавів і цим позначає веретище, в яке був одягнений Спаситель під час наруги і знущань... Священичий фелон символізує вищу силу і просвіщення Святого Духа, які приходить згори. Ця одежа позначає і світлість перших вищих чинів, і силу Божу, що є всеохоплючою, доброчинною… завдяки якій Слово зійшло до нас і через Воплочення, Розп’яття і Воскресіння з’єднало все вишнє з нижнім».

Існує два основних типи фелону: грецький (чи візантійський) та руський (умовна назва). Останній має високий комір, який покриває задню частину голови. Існує також так званий короткий фелон (укорочений).

У нашій традиції використовується грецький фелон. Сьогоднішня форма фелона є новою, сучасною: тепер він значно відрізняється від того, яким був раніше.

«Древній фелон – це дзвоноподібна одежа, яка закривала цілого священика з голови до ніг, спереду і ззаду, так що він був у ній, неначе в будинку. Він обіймає усі члени тіла, наче стіна, і символізує вхід зі страхом Божим у внутрішній дім ума і бесіду там з Богом. Для священичих дій перед фелону піднімався руками з боків так, щоб кінці піднятого переду, спускаючись на сторони по руках, становили ніби крила, нагадуючи про ангельське служіння священників. Грецький фелон зберігав свою древню форму до середини XVII ст. Згодом почали вирізати перед, і невідомо хто перший: греки, чи на Русі».

«Первісно фелон був круглий, покривав все тіло від голови до ніг і мав лише отвір для голови».

У Римо-католицькій літургійній традиції відповідником фелону є казула. Вона буває двох кроїв: романського і готичного. Після ІІ Ватиканського собору романський крій практично не використовується, тож основним є готичний.

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

Матеріали: Дрогобицька духовна семінарія

Блог Івана Дутки

Новая Скрижаль

27552


більше...

Читайте також: