ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Сім'я пожертвувала комплект священичих риз для семінарійного храму Пресвятої Трійці

Сім
09 12:59 2018 0 коментарів 411 переглядів

Хочемо поділитись з вами великою радістю! Знайшлася сім’я, що зголосилась допомогти коштами для покупки риз у рамках акції «Подаруй свящиничі ризи у храм Пресвятої Трійці». Щиро дякуємо нашим жертводавцям за дієву підтримку, живу участь у житті парафії! Молимось за наших благодійників, щоби Всемилостивий Бог воздав їм сторицею за їхню жертовність.

Ми також вирішили з приводу проведення цієї акції щодня виставляти ознайомчі статті про богослужбові ризи, щоби ближче познайомити наших читачів і жертводавців з історією та символікою богослужбового одягу.

Перша наша розповідь буде присвячена частині богослужбового одягу, яка називається «стихар» .

Стихар – це довгий білий одяг, що сягає підлоги, його вживають для богослужень священики та єпископи. Назва «стихар» походить від грецького слова «στιχος», що перекладається як «ряд» або «лінія». Стихар символізує «ризу спасіння», в латинському обряді відповідник стихаря називається «альба» («alba»). Східна традиція називає стихарем також літургійний одяг диякона (також кажуть «дальматика»), проте дияконський стихар – це, на відміну від священичого та єпископського, верхній одяг, також його набагато більше оздоблюють і шиють з грубішого матеріалу. Нижній край священичого стихаря прикрашається різнобарвними вишивками.

Перші історичні свідчення про вживання стихаря на богослуженнях знаходимо у Йоана Золотоустого. Він згадує стихарі, говорячи про Антіохійську літургійну традицію. Отець М. Кунцлер припускає, що свій початок стихарі беруть від хрещального одягу. 

Медія-центр святого архангела Гавриїла КТДС

27492


більше...

Читайте також: