ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Презентація книги «Філософія дару» Дем’яна Федороки

Презентація книги «Філософія дару» Дем’яна Федороки
19 09:33 2017 0 коментарів 386 переглядів

Сьогодні, 18 травня 2017 р.Б., о 19:00 в Київському центрі УКУ відбулась презентація книги Дам'яна Федорика "Філософія дару", у якій взяли участь семінаристи КТДС разом з префектом з навчальної частини о. Романом Островським.

Дам’ян Федорика – сучасний американський і український філософ персоналіст. Здобував освіту в університетах Лювена (Бельгія), Фордгама (США) та Зальцбурга (Австрія). Професор Федорика викладав філософію в Коледжі «AveMaria» (Іпсиланті, Мічіґан) та Францисканському університеті Стюбенвіля (Огайо), а від 1985 до 1992 р. був президентом Коледжу Christendom у Фронт-Роял (Вірджинія). Серед зацікавлень Дам’яна Федорики – персоналістська антропологія, фундаментальна і прикладна етика, зокрема питання сексуальної моралі, аборту й евтаназії, а також феноменологія дару та її роль у суспільних науках.

 Захід відбувався за наступною програмою:

1. Відкриття – Орися Біла, к.ф.н., зав кафедри філософії УКУ.

2. «Антропологія Дам’яна Федорики в дискусії з поглядами Карла Маркса та Мартіна Гайдеґґера» – провів Олексій Панич, доктор філософських наук, професор, провідний науковий працівник видавництва «Дух і літера» (Київ), перекладач.

3. «Філософія дару – ключ до світобачення та міжособових стосунків» – говорив Петро Гусак, Ph.D., доцент кафедри філософії УКУ.

4. «Гідність людини і поняття належної відповіді у філософії Дам’яна Федорики» – висвітлив Юрій Підлісний, Ph.D., керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ.

"Філософія дару" – збірник есеїв, більшість із яких уперше публікується українською мовою, знаменує собою кульмінацію творчої спадщини оригінального українського й американського феноменолога Дам'яна Федорики. Три тісно пов'язані між собою розділи демонструють, як питання, проблеми та дилеми, що стосуються природи людини і суспільства, можуть вирішуватися з перспективи філософії дару. На сторінках збірника складні поняття і розрізнення майстерно поєднані зі сміливими й оригінальними ідеями, що покликані втягнути читачів в діалог та стимулювати до роздумів. Це видання є підготоване у співпраці Міжнародного інституту етики та проблем сучасності і кафедри філософії УКУ для читачів, які цікавляться етичною проблематикою.

Дякуємо організаторам за можливість побувати на такому пізнавальному заході та отримати цінний "Філософський Дар".

 

бр. Михайло Баранець, ІІІ курс, КТДС.

23075


більше...

Читайте також: