ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Спільнота КТДС взяла участь у прощi до Вишгорода

Спільнота КТДС взяла участь у прощi до Вишгорода
25 10:21 2018 0 коментарів 411 переглядів

«Пресвятая Богородице – спаси нас!». З такими словами, гiмном, проханням 19 травня крокувала вже XII Всеукраїнська проща до Вишородської Пресвятої Богородиці. На ній були зібрані вірні УГКЦ зі всіх терен України: Київ, Тернопіль, Волноваха, Львів, Полтава, Мелітополь, Івано-Франківськ та з багатьох інших міст і сіл України. 

Розпочалась хода традиційно з молитви і благословення, яку проводив о. Василь Чудійович, канцлер Київської архиєпархії УГКЦ. Після цього прочани вийшли від Патріаршого собору Воскресіння Господнього і крокували до Собору Вишгородської Богородиці.

Дорогою миряни разом проводили молитви до Богородиці, просячи в неї заступництво і захист перед ворогами для себе, своїх родин та для України. Також, вірні мали нагоду приступити до святого таїнства Сповіді, яке уділяли священики Київської архиєпархії.

Паралельно відбувалася велопроща до Вишгорода, маршрут якої складав 60 км. У цій прощі активну участь взяли брати-семінаристи КТДС.

Незважаючи на дощ, який застав людей вже наприкінці прощі, всі успішно прибуди до Собору Вишгородської Богородиці, де їх зустріли парафіяни на чолі з о. Тарасом Валахом, і як одні, так і другі мали змогу разом помолитись Акафіст до Пресвятої Богородиці, після чого відбулась святкова Літургія за участю багатьох отців з Київської архиєпархії, а також ректора семінарії прот. Петра Жука та отців-настоятелів Київської Трьохсвятительської семінарії.

По Божественній Літургії місцева парафія приготувала смачну вечерю для прочан. Після підкріплення тіла вірні УГКЦ мали змогу також, молячись Велику Вечірню з Литією, підкріпити свій дух разом з владикою Михайлом (Бубнієм), екзархом Одеським. Вечірню служив ректор семінарії прот. Петро Жук, а спів супроводили брати-семінаристи.

Після цього, люд Божий мав змогу посвятити цілу ніч на всенічні молитви, які розпочав «МетаНоя» – музичний гурт Київської Тряьохсвятительської духовної семінарії.

Рано люди мали можливість помолитись Утреню, яку служив прот. Микола Семенишин, духівник КТДС. Опісля відбувся чин освячення води. Пізніше вірні молилися Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив Харківський єпископ Василь (Тучапець), який з добрим і мудрим пастирським словом привітав всіх вірних і уділив їм своє благословення. А також співслужили владика Михаїл (Бубній), екзарх Одеський, священики Київської архиєпархії, Донецького та Одеського екзархатів, а також священики з різних куточків України, котрі разом із вірними взяли участь у прощі. 

бр. Олег Мокрик, ІІІ курс

29194


більше...

Читайте також: