ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Прощання з Блаженнішим Любомиром

Прощання з Блаженнішим Любомиром
01 08:27 2017 0 коментарів 13776 переглядів

Сьогодні, 1 червня 2017 року Божого, розпочалося прощання з Блаженнішим Любомиром.

Близько 7 ранку до резиденції Блаженнішого Любомира в селі Княжичі прийшли священики, брати й сестри Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, на чолі з ректором отцем Петром Жуком, також сусіди, жителі села, щоби попрощатися з колишнім Главою УГКЦ.

 О 8:20 привезли труну з тілом Блаженнішого Любомира. Розпочалась Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Богдан Дзюрах.

«Хоч сьогодні ми всі сумні, але між нами перебуває одна особа, переповнена радістю. Ця особа – Блаженніший Любомир., - сказав під час проповіді владика Богдан, перефразовуючи слова Блаженнішого Любомира під час похорону архиапископа Петра Мальчука, який відбувся рівно рік назад, - …Бо ми віримо, що наш Господь, зустрічаючи Блаженнішого Любомира, так промовив до нього: «Слуго добрий і вірний. У малому ти був вірний, поставлю тебе над великим. Увійди в радість Господа твого»

09:45. По завершенні Божественної Літургії розпочалась панахида за упокій душі  Блаженнішого Любомира.

«Блаженніший сьогодні прощається з отцями, сестрами й братами з духовної семінарії. Це його дітище. Це він заснував це місце, де плекається майбутнє нашої Церкви. Він також прощається з усіма домашніми, тими, хто був найближче до нього…», - промовив владика Богдан під час панахиди.

10 30. Кортеж з тілом Блаженніого Любомира відправився до Патріаршого собору Воскресіння Христового, а звідти – в архикатедральний собор святого Юра у Львові.

18:30. В соборі свтяого Юра у Львові, куди було перевезено тіло Блаженнішого Любомира, розпочалась панахида за упокій його душі. Панахиду очолює Блаженніший Святослав у співслужінні владики Ігора, архиєпископа і митрополита львівського, владики Венедикта, епарха чиказького. Також присутній митрополит Мечислав Мокшицький та місцеве духовенство.

Розпочались цілодобові молитовні чування біля тіла Блаженнішого Любомира. Цілу ніч з 1 на 2 червня люди сходились до архикатедрального собору святого Юра, щоб попрощатися з Блаженнішим.

2 червня 2017 року Божого.

10:00. Відбулася заупокійна архиєрейська Божественна Літургія в соборі святого Юра. 

18:00. Біля тіла Блаженнішого Любомира був відслужений чин монашого парастасу.

22:30. Панахиду за упокій душі Блаженнішого Любомира в соборі святого Юра очолив митрополит Макарій Малетич, предстоятель УАПЦ.

3 червня 2017 року Божого.

11:00. Собор св. Юра. Почалась Скорботна хода з тілом Блаженнішого Любомира по вулицях Львова.

бр.Вадим Гасанов, ІІ курс КТДС

23438


більше...

Читайте також: