ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Панахида за патріархом Йосипом Сліпим

Панахида за патріархом Йосипом Сліпим
07 16:41 2017 0 коментарів 449 переглядів

Сьогодні 7 вересня у річницю смерті патріарха Йосипа кардинала Сліпого у каплиці семінарії відбулася панахида, у якій ректорат, викладачі та брати-семінаристи  молилися за упокій його душі

Згадуючи в молитвах таку величну постать, ми вчимося від Йосипа Сліпого бути мужніми, спраглими до пізнання Бога та зростанні у духовному житті. Тому вшановуючи його пам’ять, пригадаймо собі гасло «Крізь терня до зірок», яким слідував патріарх впродовж всього свого життя, де він вчить нас бути відданими Богу та ближньому.

Історична довідка

Патріарх Йосиф (Сліпий-Коберницький-Дичковський) народився 17 лютого 1892 року в заможній християнській родині Івана Коберницького-Сліпого та Анастасії Дичковської в селі Заздрість (нині Тернопільська область). 30 вересня 1917 року отримав ієрейські свячення. 23 грудня 1939р. відбулась його єпископська хіротонія. Після смерті митрополита Андрея Шептицького 1 листопада 1944 року, єпископ Йосиф Сліпий став митрополитом Галицьким, Главою УГКЦ. Згодом був заарештований радянською владою, де перебував в різних таборах на засланні понад 18 років і був звільнений у жовтні 1963 року. Патріарх Йосиф помер у Римі 7 вересня 1984р. Папа Іван Павло ІІ, прощаючись із ним в соборі Святої Софії, сказав: «Це був великий чоловік. Він змагався за справедливу справу». А вже з 27-29 серпня 1992 року тіло кардинала перепоховали і перенесли до крипти собору св. Юра у Львові.

24854


більше...

Читайте також: