ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Освячення храму святого Миколая в селі Щітки

Освячення храму святого Миколая в селі Щітки
Листопад 05 13:50 2018 0 коментарів 500 переглядів

4 листопада 2018 року Божого відбулося освячення храму на честь святого Миколая чудотворця в селі Щітки, Вінницької області. Молитва почалася Чином освячення храму та престолу, а відтак продовжилася архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії у співслужінні з духовенством УГКЦ та РКЦ. Співом та прислугою під час богослужень послужили семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, також співслужив випускник нашої семінарії диякон Дмитро Кудін. На Літургії були присутні представники влади, зокрема голова Вінницької ОДА Валерій Вікторович Коровій.

Під час проповіді владика Йосиф поділився своїми роздумами над Євангелієм (Лк. 8:26-39): «Їдучи сюди до вас на освячення храму, я бачив людей, які продавали овочі та інше, люди, їдучи автомобілями, зупинялися і щось купляли. Сьогодні у світі все коштує, бо ми мусимо тяжко працювати, щоб здобути собі матеріальні здобутки для більш-менш комфортного життя. Ми мусимо переконати дитину, що школа колись закінчиться і що вона є тільки для її розвитку. Ми платимо неспокоєм, трудом, любов’ю у нашому житті, але матеріальне багатство колись закінчиться, а от на духовне наповнення в нас не завжди є час. Постає питання: Чи ми можемо поступитися чимось матеріальним, щоб здобути духовне? Що нам заважає?

Мешканців того краю огорнув страх, коли вони побачили, що сталося зі свиньми, їм було шкода тих свиней, вони налякалися. Цей страх став підставою просити Вчителя, щоб Він відійшов від них. Якщо перебувати у страсі Божому, то здобудемо начало премудрості. Мусимо себе запитати, коли стоїмо перед обличчям Бога у молитві: Який страх в нас вартує посередині? Потрібно працювати над любов’ю, бо дуже часто ми, християни, боїмося Бога, пекла та кари, але Бог вимагає чогось іншого. Ми маємо служити Богові з рації любові, і якщо наше християнство не є ще таким, то ми ще не зачали бути християнами. Бог постійно чуває над нами, Він створив нас і зійшов у цей світ. Бог не прийшов, щоб карати грішника, а щоб його спати, бо за нас Він розіп’явся на хресті.

Сьогодні ми освятили цей невеликий, але дуже важливий храм. І сталося це через те, що хтось пожертвував своєю землею в ім’я Бога та Божого добра. Маленький крок вияву любові до Бога. Ми сьогодні маємо Боже благословення, яке через нашу спільну молитву і в цю прекрасну днину маємо освячення цього храму. У нашій власній душі повинна зростати любов до неба і до Бога. Мабуть, покровитель храму святий Миколай для тих людей потребуючих, страждаючих та відкинутих – це той покровитель, який навчив дарувати добро іншим людям. Справді хай цей покровитель цього храму та села навчить нас, як потрібно гідно і достойно служити Господу. Послужити найменшим, і за це найменше Бог винагородить. Ми маємо багато прикладів добрих діл. Ми мусимо зробити цей крок жертви.  Ніколи не майте страху і пам’ятайте, що Бог є любов, бо хто перебуває в любові, той перебуває у Бозі».

Після завершення Літургії лунали привітання парафіян, отців та владики. Отець-парох Микола Дуркалець подякував владиці за ту батьківську любов, якою огортав та підтримував у скрутні хвилини та, насамперед, молився, щоб ця парафія народилася. Також були вручені подячні грамоти від владики Йосифа парафіянам, які долучилися до того, щоб цей храм повстав.

бр. Сергій Капущак, IV курс

32057


більше...

Читайте також: