ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Облечини першокурсників, випускний та благословення накупольного хреста

Облечини першокурсників, випускний та благословення накупольного хреста
11 22:47 2017 0 коментарів 1822 переглядів

11 червня Київська Трьохсвятительська духовна семінарія була сповнена радісними подіями. До семінарії завітали Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук, а також владика Богдан Дзюрах, адміністратор Патріаршої курії.

А все тому, що саме цього дня відбулося завершення навчального року, що супроводжувалося урочистою Архиєрейською Літургією, благословенням підрясників для братів, які завершили 1 курс, а також відбулося прощання з цьогорічними випускниками семінарії та вручення їм дипломів.

Блаженніший Святослав з батьківською любов’ю звернувся до братів, які прийняли сьогодні благословення на носіння підрясників: "Браття, ви стали іншими! Від вас тепер усі ті, хто споглядатимуть ваш духовний стрій, будуть очікувати прикладу в духовному житті. Нехай цей духовний стрій, який ви сьогодні отримали, стане частиною вашої особи."

Всього цьогоріч 11 семінаристів отримали благословення носити підрясники, а саме: бр. Ігор Балбекін, бр. Назар Боянівський, бр. Богдан Борисенко, бр. Роман Василенко, бр. Михайло Височанський, бр. Роман Кічула, бр. Марко Коберинко, бр. Микола Моргунов, бр. Андрій Павлик, бр. Василь Підлубний та бр. Василь Хомин.

У цей день шестеро наших випускників попрощалися з семінарійною спільнотою: о. Олександр Богомаз, о. Павло Савка, диякон Олег Рибчак, бр. Іван Жуган, бр. Юрій Косач, бр. Ярослав Павлюк. Вручення дипломів, чотири з яких з відзнакою, подячне слово, прощання з братами, а також така сімейна розмова з Блаженнішим Святославом – ось такими подіями був наповнений день наших випускників.

Блаженніший Святослав звернувся  до випускників семінарії з такими словами: "Хоча ви закінчуєте навчання в  семінарії і отримуєте диплом, але ви не закінчуєте, а, можливо, розпочинаєте в своєму житті дорогу до святості. Ніколи  не закривайте книжки і не думайте, що ви всього навчилися і все знаєте про Бога і Церкву!"

У своїй проповіді Глава нашої Церкви також вказав три засади духовного зростання священика і семінариста: 1) щоденні Літургія і Святе Причастя; 2) молитва; 3) щоденне читання Святого Письма і розважання над ним.

Наприкінці Божественної Літургії отець Петро Жук, ректор КТДС, висловив свою подяку Блаженнішому Святославу за опіку над нашою спільнотою: "Дякуємо за те, що Ви завжди з нами. Хоч цей рік був досить важкий, але ваша підтримка та слово – це те благословення, яким Господь дає сили іти далі."

У подячному слові Отцю нашої Церкви від випускників о. Павло Савка промовив такі слова: «Блаженніший Владико, наш курс був перший, який ви приймали, будучи Патріархом. Саме ви завжди дбали за нас як люблячий батько за своїх синів... Пригадую тогорічну зустріч семінаристів з кардиналом П’єтро Пароліном, державним секретарем Апостольського Престолу, у Львівській духовній семінарії, на якій ви явно для всіх засвідчили свою любов до нашого навчального і цим Ви дали нам зрозуміти, що ми навчаємося не просто в Київській духовній семінарії, а Київській ПАТРІАРШІЙ духовній семінарії!»

Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав благословив накупольний хрест майбутнього семінарійного храму.

Семінарійне свято завершилося урочистим обідом на лісовій поляні, поблизу семінарійної будівлі.

Хочемо виразити вдячність Богові за цей академічний рік словами, які промов наш ректор о. Петро під час святкового обіду: "Дякуємо Богу за ще один навчальний рік, за всі блага та виклики, які були впродовж нього. Нехай всемилостивий Господь завжди піклується про працівників, які старанно працюють на примноження Божої слави та спасіння душ."

За матеріалами департаменту інформації УГКЦ

бр. Іван Височанський, ІІ курс КТДС

24135


більше...

Читайте також: