ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

«Неплідна родить Богородицю і кормительку життя нашого…»

«Неплідна родить Богородицю і кормительку життя нашого…»
21 21:21 2015 0 коментарів 503 переглядів

Сьогодні, 21 вересня, коли Христова Церква святкує празник Різдва Пресвятої Богородиці, до стін Київської Трьохсвятительської духовної семінарії із своїм архипастирським візитом завітав Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук). Метою візиту було благословення нового житлового корпусу семінарії та урочисте відкриття нового навчального року у стінах КТДС.

Празник Різдва Пресвятої Богородиці є одним із найбільших Церковних свят. Це свято розпочинає новий цикл літургічного року.

«В цей день вся Христова Церква лине до Святої Землі, у місто Назарет, тому, що там, в сім’ї Йоакима і Анни є свято і радість. Анна була безплідною жінкою і натерпілася багато зневаги, бо в ізраїльтян безплідна жінка була наче живим гробом, лоно якої вмерло, жінка позбавлена Божого благословення, жінка на якій переривається дерево роду. Проте сьогодні вона переживає момент неначе свого воскресіння та оновлення. Господь дарує їй на старості дитятко. Дитятко, яке ми сьогодні знаємо як Богородицю Марію. Це свято  є святом надії цілого людства. Пресвята Богородиця є паростком надії. Сьогодні також є початок нового літургійного циклу життя Церкви, початок нової сторінки історії спасіння» - в часі проповіді зазначив Блаженніший Святослав. 

 Урочисту Божественну Літургію співом супроводжував оновлений хор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії під керівництвом п. Тетяни Стефанишин. А одразу по закінченні Літургії, Патріарх благословив всіх семінаристів на новий навчальний рік, а в особливіший спосіб студентів першого курсу, які склали присягу семінариста.

Також сьогодні маємо ще одну непересічну та приємну новину. Наприкінці Літургії, секретар Блаженнішого Патріарха, прот. Олег Олекса, зачитав декрет, згідно якого Київська Трьохсвятительська духовна семінарія отримала ще одного префекта в особі отця Івана Данчевського. Від усієї семінарійної спільноти вітаємо отця Івана із новою посадою та зі свого боку обіцяємо, що його перебування у наших стінах буде теплим та комфортним.

Опісля Божественної Літургії Блаженніший Святослав поблагословив та окропив свяченою водою новий житловий та навчальний корпус семінарії.

Після святкової трапези Блаженніший мав зустріч із першим курсом, в часі якої особисто познайомився та спілкувався з кожним першокурсником. А також кожному подарував катехизм УГКЦ «Христос Наша Пасха» та книгу «У паломництві до гідності та свободи», які, як надіємось, будуть для них настольними книгами, з яких вони зможуть багато чого почерпнути для сповнення свого пастирського служіння в майбутньому. Блаженніший Святослав побажав першокурсникам гарного навчання та закликав до плідного навчання, бо наша Церква потребує гарних та ревних священників.

Складаємо щиросердечну подяку нашому Патріархові за візит та Його Архиєрейське благословення. Цей рік для когось є першим у стінах нашої семінарії, а для декого вже і останнім. Тому дякуємо також Богові за покликання до священичого служіння і маємо надію, що в скорому часі всі студенти неодмінно розійдуться по всіх куточках нашої Церкви та будуть провадити Божий люд до спасіння вже в ролі священнослужителів та пастирів Христового стада.

Бр. Дмитро Хопта, ІІІ курс

Бр. Ярослав Смірнов, VI курс

13240


більше...

Читайте також: