ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Неділя Православ'я у Київській семінарії

Неділя Православ
17 15:55 2019 0 коментарів 345 переглядів

Будучи неописаним за своєю Божою природою, Владико, останнім часом ти воплотився, і зволив стати описуваним: прийнявши тіло, ти взяв на себе всі його властивості. Тому ми, йдучи за божественним апостольським переданням, вид твій на іконі малюємо і побожно цілуємо, щоб піднестися до Твоєї любови та від неї отримати ласку оздоровлення

(Стихира з Великої Вечірньої неділі Православ'я)

Сьогодні, 17 березня 2019 р. Б, є перша неділя Великого посту. Цю неділю ще називаються неділею Православ’я. «Про яке православ'я тут йде мова? Слово "православ’я", по-грецьки "ортодоксія", означає істинну віру і правдиве почитання Господа Бога. Тож мова тут не про православ'я, яке ми сьогодні розуміємо як противагу Католицькій Церкві, але про православ’я, яке було спільне для цілої Христової Церкви аж до розколу Східної і Західної Церкви за патріарха Керуларія в XI сторіччі. Православ’я, яке святкує ця неділя, це православ'я вселенсько-католицьке, його визнавала ціла Христова Церква перших віків у боротьбі проти єресі іконоборства. Тому неділя Православ’я – це торжество цілої Церкви, Східної і Західної, це радісне святкування остаточної перемоги над іконоборством й іншими єресями».

Коли було встановлено святкування і яка мета цього свята? «Неділю Православ’я установив і наказав щорічно святкувати Собор у Константинополі 842 року. Мета цього свята – прилюдно й урочисто віддати честь і поклін святим іконам Ісуса Христа, Пречистої Діви Марії і святих. Оскільки перше торжество православ’я, себто прилюдне почитання святих ікон після осуду іконоборства, відбулося в першу неділю посту 842 року, то ця неділя до сьогодні залишилася неділею почитання святих ікон» (Взято з книги «Пізнай свій обряд» о. Юліана Катрія ЧСВВ).

Пропонуємо Вашій увазі проповідь префекта з дисциплінарної частини КТДС отця Інокентія Волошина:

Проповідь префекта з дисциплінарної частини КТДС о. Інокентія Волошина у неділю Православ'я

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

33490


більше...

Читайте також: