ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

На празник Собору Різдва Пресвятої Богородиці до Київської семінарії завітали гості з Хорватії

На празник Собору Різдва Пресвятої Богородиці до Київської семінарії завітали гості з Хорватії
08 14:19 2019 0 коментарів 388 переглядів

8 січня 2019 року на Собор Різдва Пресвятої Богородиці до Київської семінарії завітав отець Йосип Томіч, представник архієпискова Рієки владики Івана Дзівіча з Хорватії. Найперше святкування розпочалися із утрені та Божественної літургії, яку попровадив отець Микола Семенишин у співслужінні з отцем Інокентієм Волошином.

У своїй проповіді отець-духівник Микола Семенишин закликав застановитися над сенсом Різдва Христового для кожного з нас. "“Так Бог полюбив світ, що послав сина свого єдинородного”. У цьому вислові увесь зміст нашого життя. Сьогодні, коли продовжуємо прославляти народження нашого Господа Ісуса Христа, найперше мусимо виявити нашу вдячність Богові Отцеві за дар свого Сина. У наших різдвяних стихирах ми кажемо, що людство як дар Богові Отцеві подарувало Марію. Земля подарувала новонародженому Ісусові вертеп, місце, де Він народився. Ангели небесні своїм співом прославляють Його. А чим ми сьогодні можемо подякувати Богові за Його сина?

Справді, найважливіше, чим ми можемо віддячити Богові, це не золото чи якісь дорогі подарунки, але щирістю і простотою радості свого серця. Кожен з нас уміє щось, кожен з нас знає щось, не треба видумувати чогось надзвичайного. Але в простоті свого серця ми завжди можемо сказати Богові “Дякую”. За те, що Він мене полюбив, створив, покликав до життя, що приходить до мене у вигляді цієї маленької дитини, яка символізує простоту дитячості." - говорив отець Микола у своїй проповіді.

Опісля брати-семінаристи показали сценку-вертеп для гостей з Хорватії та преподобних сестер. Отець Йосип Томіч висловлював щиру радість із того, що може перебувати знову у Різдвяний час у Київській семінарії. Братам-семінаристам отець порадив добре вчитися та плекати у собі любов до Бога та ближнього, тому що ці дві якості є дуже потрібними у священстві. Передаючи привітання владики Івана (Дзівіча), отець Йосип зазначив, що для владики та всієї хорватської громади є великою радістю допомагати Київській семінарії, адже вони бачать, як зростає і фізично, і духовно наша спільнота. Наступного дня, 9 січня, отець Йосип співслужитиме Божественну літургію з отцями-настоятелями семінарії.

бр. Мар'ян Довганик, ІІ курс

32713


більше...

Читайте також: